Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wicemistrzowie świata znów na parkiecie TAURON Gigantów Siatkówki

Wicemistrzowie świata znów na parkiecie TAURON Gigantów Siatkówki

fot. Klaudia Piwowarczyk

W piątek rozpoczyna się XIII Charytatywny Turniej TAURON Giganci Siatkówki. W imprezie zobaczmy: PGE Skrę Bełchatów, Jastrzębski Węgiel oraz belgijskie ekipy VC Maaseik i Volleyteam Roselare. Wszystkie mecze pokaże TVP Sport.

TAURON Giganci Siatkówki to turniej, który kilkanaście lat temu narodził się w głowie oleśniczanina Wojciecha Rozdolskiego. Przez pierwsza lata rozgrywany był w Oleśnicy. Potem wędrował po Polsce. W ubiegłym roku impreza wróciła na Dolny Śląska, do Jelcza-Laskowic. Teraz zagości w Miliczu i w Twardogórze.Ideą imprezy jest pojedynek polskich drużyn z zagranicznymi. Tym razem będzie to starcie polsko-belgijskie. Nasz kraj reprezentować będą PGE Skra Bełchatów, jeden z naszych najbardziej utytułowanych klubów ostatnich lat, a także aktualny wicemistrz Polski Jastrzębski Węgiel. Z Belgii przyjadą obecny mistrz tego kraju Volleyteam Roselare oraz VC Maaseik (jeszcze nie tak dawno znany jako Noliko Maaseik), który ma w swoim dorobku finały europejskich pucharów, a także 16 złotych medali belgijskiej ligi. Dla wszystkich drużyn będzie to jeden z najważniejszych sprawdzianów przed startem rozgrywek (I kolejkę PlusLigi zaplanowano na 1.10), a dla kibiców okazja, aby na żywo oglądać świeżo upieczonych wicemistrzów świata. W Bełchatowie grają: Karol Kłos, Grzegorz Łomacz i Mateusz Bieniek. W Jastrzębiu – Jakub Popiwczak i Tomasz Fornal. Cała piątka była w kadrze naszej reprezentacji, która dotarła do finału zakończonych właśnie mistrzostw świata.

TAURON Giganci Siatkówki to jednak nie tylko starcia na najwyższym szczeblu. To także szereg wydarzeń towarzyszących. Impreza zacznie się już w piątek (23.09) w Miliczu. Najpierw dojdzie tam do reaktywacji Alei Gwiazd i Przyjaciół Siatkówki. Swój ślad zostawią m.in. Ireneusz Mazur, Ireneusz Kłos i Ryszard Czarnecki. Następnie kibice emocjonować się będą finałem TAURON Młodych Gigantów Siatkówki, w którym zagrają młodziczki MKS-u MOS-u Wrocław i Juvenii Rawy Mazowieckiej. To drużyny, które przebrnęły przez turnieje kwalifikacyjne w Sycowie i w Wieluniu. Ostatnim aktem będzie tego dnia tradycyjny już mecz Gwiazd Siatkówki z Reprezentacją TAURONA.

– Nasz turniej z roku na rok się rozrasta. To nie tylko mecze seniorskich drużyn, ale także TAURON Młodzi Giganci Siatkówki. Od lat bowiem powtarzamy, że chcemy promować siatkówkę wśród dzieci i młodzieży. Pokazać wszystkim, że to jest dobra alternatywa na spędzanie czasu – tłumaczy Wojciech Rozdolski. – TAURON Giganci Siatkówki na stałe wpisali się w kalendarz nie tylko polskiej, ale i europejskiej siatkówki. Gościliśmy już m.in. drużyny z Niemiec, Włoch czy Turcji. Teraz przyszedł czas na Belgów. Jestem przekonany, że mecze będą stały na bardzo wysokim poziomie – dodaje.

TAURON GIGANCI SIATKÓWKI 2022 – terminarz

Piątek, 23.09, Milicz

godz. 15:30 – Milicka Aleja Gwiazd i Przyjaciół Siatkówki (Rynek)
godz. 17:00 – finał rozgrywek TAURON Młodzi Giganci Siatkówki (Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Kopernika 18)
godz. 19:00 – mecz Gwiazdy Siatkówki – Reprezentacja TAURON

Sobota, 24.09, Twardogóra (hala GOSiR, ul. Wrocławska 39)

godz. 16:00 PGE Skra Bełchatów – Greenyard VC Maaseik
godz. 18:00 Jastrzębski Węgiel – Knack Volley Roselare

Niedziela, 25.09, Twardogóra

godz. 15:00 PGE Skra – Knack Volley Roselare
godz. 17:00 Jastrzębski Węgiel – VC Maaseik

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę