Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wicemistrzowie Polski wygrali pięciosetowy sparing z Cuprum Lubin

Wicemistrzowie Polski wygrali pięciosetowy sparing z Cuprum Lubin

Sezon sparingowy przed startem PlusLigi trwa w najlepsze. W jednym z nich Jastrzębski Węgiel zmierzył się z Cuprum Lubin. Podopieczni Marcelo Mendeza triumfowali w tym pojedynku 3:2, choć prowadzili już 2:0.

Spotkanie lepiej zaczęli wicemistrzowie Polski, prowadząc 8:4 na początku spotkania. Dość pewnie prowadzili swoją grę i utrzymywali dość wyraźną zaliczkę (16:13, 21:16). W końcówce stracili koncentrację, goście z Lubina zmniejszyli straty, ale nie zdążyli już dogonić rywali. Druga część meczu była bardziej wyrównana, w połowie seta na prowadzenie wyszli podopieczni Pawła Ruska (16:13), nie byli oni jednak w stanie utrzymać swojej przewagi, w ważnym momencie o oczko lepsi byli jastrzębianie, którzy tym razem końcówkę rozegrali o wiele skuteczniej, choć na przestrzeni całego seta o wiele gorzej atakowali.

Najbardziej wyrównana była trzecia odsłona, w niej od początku trwała walka punkt za punkt, nikt nie był w stanie narzucić swojego rytmu gry. Zwycięzcę tej części spotkania wyłoniła dopiero długa gra na przewagi, w której minimalnie lepsi byli gracze z Lubina. Cuprum Lubin poszło za ciosem w kolejnej partii, dość szybko odskoczyło na kilka oczek (8:5, 16:13). Skuteczna gra, również w polu serwisowym, sprawiła, że goście z Dolnego Śląska doprowadzili do tie-breaka.

Lepiej rozpoczęli i jego (5:2), ale ponownie nie byli w stanie utrzymać odpowiedniego rytmu gry. Do walki wrócili jastrzębianie, którzy w kluczowym momencie wrzucili wyższy bieg (12:10) i nie pozwolili już Cuprum zmniejszyć strat, wygrywając decydującą odsłonę 15:10.

Liderem jastrzębian był Jan Hadrava. Czeski atakujący rozegrał wszystkie pięć setów i miał na swoim koncie 25 oczek, przy 57% skuteczności ataku. Swoje dołożył Rafał Szymura, a 11 punktów wywalczył środkowy Jurij Gladyr. Wicemistrzowie Polski 15 razy zatrzymywali rywali blokiem, mieli też 11 asów serwisowych.

Po stronie Cuprum Lubin dobre zawody rozegrał Remigiusz Kapica, który skończył 17 z 35 ataków, a do swojego dorobku dołożył blok i 3 asy serwisowego. 18 oczek miał natomiast Wojciech Ferens oraz nowy przyjmujący lubinian – Ilia Kowalow.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:2
(25:23, 25:21, 30:32, 21:25, 15:10)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava (25), Dębski (6), Wiśniewski (7), Gladyr (11), Tervaportti (3), Szymura (14), Graniczny (libero) oraz Macyra (5) i Dryja (5)
Cuprum Lubin: Ferens (18), M’Baye (13), Kapica (21), Krage (10), Pająk (3), Kowalow (18), Szymura (libero)