Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wewnętrzne sparingi Ślepska Malow Suwałki

Wewnętrzne sparingi Ślepska Malow Suwałki

fot. Adam Kurasiewicz - WKS Czarni

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozpoczęli ostatni tydzień przygotowań do powrotu na ligowe boiska. Najbliższym rywalem biało-niebieskich będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która w zaległym meczu 7. kolejki PlusLigi, pokonała w niedzielę GKS Katowice 3:0. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala w ramach styczniowej przerwy w rozgrywkach rozegrali m.in. dwie gry wewnętrzne.

Poniedziałkowy poranek upłynął pod znakiem treningu siłowego w dwóch grupach, po którym zawodnicy spotkają się na wieczornych zajęciach w hali. We wtorek, pod kątem sportowym, zaplanowano wyłącznie popołudniowe zajęcia z piłkami. Środa natomiast to aż dwa treningi w hali, które odbędą się w godzinach porannych i wieczornych. W czwartek wrócą “ciężary”, a zawodnicy będą rozwijać formę fizyczną w dwóch grupach. Czwartkowy wieczór upłynie pod znakiem ostatniego treningu biało-niebieskich przed wyjazdem do Kędzierzyna-Koźla, gdzie zaplanowano dwie jednostki treningowe. Pierwsza z nich odbędzie się w piątkowy wieczór, druga natomiast w najbliższy, sobotni poranek. Mecz z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odbędzie się 16 stycznia o godzinie 17:30.W miniony weekend biało-niebiescy rozegrali dwie gry wewnętrzne, które pozwoliły sztabowi szkoleniowemu ocenić poszczególne elementy gry i jeszcze lepiej przyjrzeć się aktualnej dyspozycji drużyny. Na potrzeby wewnętrznych gier kontrolnych utworzono dwa zespoły – “Biali” i “Niebiescy”.

Piątkowy (08.01) mecz zakończył się remisem 2:2, a czwartego seta rozegrano w formie tie-breaku. Spotkanie trwało godzinę i 13 minut. Po stronie “Białych” najwięcej punktów zdobyli Bartłomiej Bołądź i Cezary Sapiński (odpowiednio 16 i 15 punktów), natomiast w szeregach “Niebieskich” najlepiej spisywali się Jakub Rohnka i Patryk Szwaradzki (odpowiednio 17 i 15 punktów).

Sobotnia rywalizacja przyniosła niewielkie rotacje w składach i zmianę na tablicy wyników, zwyciężyli bowiem “Niebiescy”, którzy pokonali “Białych” 3:0. Spotkanie trwało godzinę i 17 minut. Tym razem w drużynie “Białych” najlepiej spisali się Jakub Rohnka i Bartłomiej Bołądź (odpowiednio 14 i 12 punktów), natomiast po stronie “Niebieskich” brylowali Marcin Waliński i Tomas Rousseaux (odpowiednio 18 i 17 punktów).

8 stycznia
“Biali” – “Niebiescy” 2:2
(26:24, 20:25, 25:22, 11:15)

Składy zespołów:
Biali: Waliński (13), Rousseaux (14), Bołądź (16), Takvam (5), Sapiński (15), Tuaniga (2), Czunkiewicz (libero) oraz Filipowicz (libero)
Niebiescy: Szwaradzki (15), Klinkenberg (5), Rudzewicz (5), Sacharewicz (8), Rohnka (17), Gonciarz (2), Filipowicz (libero) oraz Warda (4), Kaczorowski (8), Czunkiewicz (libero)

9 stycznia
“Biali” – “Niebiescy” 0:3
(22:25, 28:30, 25:27)

Składy zespołów:
Biali: Szwaradzki (6), Bołądź (12), Rudzewicz (3), Sacharewicz (8), Gonciarz (2), Rohnka (14), Czunkiewicz (libero) oraz Warda (3)
Niebiescy: Waliński (18), Kaczorowski (8), Rousseaux (17), Takvam (9), Sapiński (7), Tuaniga (2), Filipowicz (libero)

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved