Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Weronika Wołodko: Mam nadzieje, że wykonana praca przyniesie zamierzony efekt

Weronika Wołodko: Mam nadzieje, że wykonana praca przyniesie zamierzony efekt

Po dwóch tygodniach od ostatniego meczu siatkarki #VolleyWrocław wracają do rywalizacji w TAURON Lidze. Będzie to powrót z przytupem, bowiem podopieczne trenera Dawida Murka w poniedziałek rozpoczną siatkarski maraton. Trzy mecze w przeciągu siedmiu dni, w tym jeden pucharowy. – Po meczu z ŁKS-em miałyśmy dwutygodniową przerwę od spotkań, więc z pewnością każda jest spragniona meczowych emocji. Wykorzystałyśmy ten czas na intensywne treningi zarówno w hali, jak i na siłowni – mówiła Weronika Wołodko.

Na pierwszy ogień Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Rywalki od nowego roku zanotowały remisowy bilans. Dwukrotnie odniosły zwycięstwo (z Energą MKS Kalisz oraz Jokerem Świecie) oraz dwa razy musiały uznać wyższość rywalek. W tym 29 stycznia uległy Grupie Azoty Chemik Police. Bydgoszczanki po wyrównanej walce wygrały pierwszego seta (25:23), ale już w kolejnych trzech górą były mistrzynie Polski. Dwadzieścia jeden punktów w ligowej tabeli daje siatkarkom 9. pozycję z pięcioma „oczkami” straty do wyższego miejsca. Bydgoszczanki natomiast nie awansowały do ćwierćfinałów TAURON Pucharu Polski.

– Po meczu z ŁKS-em miałyśmy dwutygodniową przerwę od spotkań, więc z pewnością każda jest spragniona meczowych emocji. Wykorzystałyśmy ten czas na intensywne treningi zarówno w hali, jak i na siłowni. Skupiałyśmy się głównie na poprawie elementów, które zawodzą i urozmaiceniu naszej gry. Mam nadzieje, że wykonana przez nas praca przyniesie zamierzony efekt. W najbliższym czasie rozegramy dużo spotkań, ale jak już wcześniej wspomniałam jesteśmy dobrej myśli, że wykonana przez nas ciężka praca w minionych tygodniach pozwoli nam udźwignąć ten ciężar– zapowiedziała rozgrywająca #VolleyWrocław Weronika Wołodko.

Poprzedni mecz rozegrany w ramach ósmej kolejki pomiędzy tymi dwoma zespołami zakończył się na korzyść bydgoszczanek. Pierwsze dwa, wyrównane sety zakończyły się wynikiem 25:23, a ostatni 25:19 dla gości. Teraz w poniedziałek wrocławianki będą chciały się zrewanżować. Dwutygodniowa przerwa pomiędzy pojedynkami została poświęcona na poprawę błędów, intensywne treningi oraz analizę przeciwnika. Mecz z Polskimi Przetworami Pałac Bydgoszcz odbędzie się 8 lutego (poniedziałek) o godzinie 20:30.

źródło: inf. prasowa