Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Weronika Wołodko: Było to bardzo potrzebne, żeby się odbić od dołu tabeli

Weronika Wołodko: Było to bardzo potrzebne, żeby się odbić od dołu tabeli

fot. Michał Szymański

Siatkarki #VolleyWrocław wywalczyły ostatnio ważny komplet punktów. We własnej hali 3:1 pokonały PTPS Piłę. – Bardzo fajnie pograłyśmy blokiem, środkowe zrobiły dobrą robotę i moim zdaniem to był ten znaczący element. Wytrzymałyśmy ten zły trzeci set, gdzie gra nam uciekła i w czwartej partii wróciłyśmy już do naszej gry, idąc po swoje – podsumowała spotkanie z pilankami Weronika Wołodko, rozgrywająca zespołu z Wrocławia.

Zespół z Dolnego Śląska plasuje się w dolnej części tabeli. Zwycięstwo z PTPS-em Piłą pozwoliło #VolleyWrocław złapać oddech, a trzy wywalczone punkty pozwoliły awansować na 9. miejsce w tabeli TAURON Ligi. – Bardzo się cieszymy, że trzy punkty są nasze. Było to bardzo potrzebne, żeby się odbić od dołu tabeli i iść cały czas w górę. Mam nadzieję, że z każdym kolejnym meczem będziemy łapać więcej tych punktów – mówiła Weronika Wołodko.W starciu z ekipą z Piły siatkarki wrocławskiego zespołu jedynie w trzecim secie musiały uznać wyższość przyjezdnych. – Bardzo fajnie pograłyśmy blokiem, środkowe zrobiły dobrą robotę i moim zdaniem to był ten znaczący element. Wytrzymałyśmy ten zły trzeci set, gdzie gra nam uciekła i w czwartej partii wróciłyśmy już do naszej gry, idąc po swoje – podsumowała rozgrywająca #VolleyWrocław.

Starcie z PTPS-em Piłą było zaległym meczem z 4. kolejki, a to sprawiło, że wrocławianki grały w środku tygodnia i miały mniej niż zwykle czasu na regenerację, a także na spokojne przygotowanie się do tego spotkania. – Sztab zadbał o to, żebyśmy miały czas na regenerację, choć samego czasu było mało. Udało się i mamy efekt, jakim są trzy oczka w ligowej tabeli – mówiła uśmiechnięta Weronika Wołodko.  Teraz jednak przed jej drużyną o wiele trudniejsze wyzwanie. W poniedziałek podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego podejmą Budowlanych Łódź. – Każdy mecz gramy po to, żeby go wygrać. Wiadomo, że Grot Budowlani Łódź to cięższy przeciwnik, ale od piątku będziemy już pracować pod ten mecz i zrobimy wszystko, żeby ja najwięcej punktów zostało u nas – zapowiedziała rozgrywająca. O to będzie bardzo trudno, bowiem łodzianki mają za sobą całkiem niezłą serię zwycięstw i plasują się na trzecim miejscu w tabeli TAURON Ligi.

źródło: #VolleyWrocław - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved