Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Weronika Szlagowska: Zostałyśmy może trochę stłamszone

Weronika Szlagowska: Zostałyśmy może trochę stłamszone

BKS BOSTIK Bielsko-Biała w trzech szybkich setach przegrał mecz z ŁKS-em Commercecon Łódź. Pamiętając jak zacięta była rywalizacja tych drużyn w poprzednim sezonie, chyba nikt nie spodziewał się takiego wyniku.

Sobotni wieczór w łódzkiej Sport Arenie zapowiadał się ciekawie. Pamiętając jak zacięta była w poprzednim sezonie rywalizacja tych dwóch drużyn i biorąc pod uwagę porażkę ŁKS-u w Legionowie (3:2 dla podwarszawskiej drużyny w meczu 10. kolejki – przyp. aut) można było spodziewać się zaciętej bitwy. Łódzkie Wiewióry miały jednak inny plan na ten wieczór.

Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia, co się stało. Wydaje mi się, że dobrze zaczęłyśmy ten mecz i nasza gra mogła się bardzo podobać. Zostałyśmy może trochę stłamszone przez kibiców i zwłaszcza przez blok dziewczyn z ŁKS-u – przyznała z wyraźnym rozczarowaniem przyjmująca BKS-u Weronika Szlagowska.

Sytuacja BKS-u robi się nieciekawa. Drużyna zajmuje w ligowej tabeli 9. miejsce z 4 wygranymi i 7 przegranymi meczami. Lepszy bilans setów sprawia jednak, że z taką samą ilością zwycięstw i porażek to #VolleyWrocław jest w tabeli wyżej. Przed przerwą świąteczną BKS czekają domowe mecze z Developresem Bella Dolina Rzeszów, a także liderem tabeli z Polic. Teoretycznie więc szanse na odbudowę są małe.

Nie mamy nic do stracenia w nadchodzących meczach z czołówką tabeli. Dwa bardzo dobre zespoły, które co roku walczą w pucharach i o najwyższe stawki. To my musimy pokazać swoją najlepszą siatkówkę. W zeszłym roku pokazywałyśmy, że potrafimy nawiązać walkę w meczach z drużynami z góry tabeli. Mamy młody zespół, który na pewno się nie boi nazwisk po drugiej siatki. Patrzymy dobrze w przyszłość – oceniła.

Konfrontacja BKS-u z Developresem odbędzie się w sobotę, 11 grudnia o godzinie 17:30 i można ją będzie obejrzeć na antenie Polsatu Sport.