Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Weronika Szlagowska: Naszym atutem będzie zagrywka

Weronika Szlagowska: Naszym atutem będzie zagrywka

fot. FIVB

– Najtrudniejszym rywalem będzie Turcja, patrząc na osiągnięcia i walory personalne tego zespołu, ale najpierw skupiamy się na Chorwacji, która ostatnio bardzo dobrze sobie radziła – powiedziała przed mistrzostwami świata przyjmująca polskiej kadry Weronika Szlagowska.

Okres przygotowawczy do mistrzostw świata już za wami. Jak oceniasz wasze ostatnie spotkania sparingowe?– Na pewno pozytywnie, pomimo przegranego turnieju w Neapolu. Wiemy, do czego chcemy dążyć z drużyną i dużo lekcji dla nas wniosły te ostatnie sparingi. A personalnie to starałam się jak najbardziej wspierać drużynę swoją obecnością – czy to na boisku, czy poza nim.

Nasza grupa na mistrzostwach świata jest wyrównana, ale w zasięgu waszych możliwości. Co myślisz o drużynach, które znajdują się w naszej grupie? Kto będzie najtrudniejszym rywalem i dlaczego?

– Każda z tych drużyn ma na pewno swoje mocne strony, które będziemy analizować tak, aby wygrać nadchodzące spotkania w grupie. Najtrudniejszym rywalem będzie Turcja, patrząc na osiągnięcia i walory personalne tego zespołu, ale najpierw skupiamy się na Chorwacji, która ostatnio bardzo dobrze sobie radziła, awansując do Ligi Narodów.

Po udanych mistrzostwach świata mężczyzn większość kibiców liczy na dobry wynik z waszej strony. Czy odczuwasz presje, związaną z tym faktem?

– Nie nazwałabym tego presją, bo doskonale wiemy, jakie osiągnięcia ma męska reprezentacja do tej pory. Bardziej jestem podekscytowana tym całym turniejem, będzie to pierwsza tak wielka impreza w moim życiu jako seniorka. Mogę stwierdzić, że czuję pozytywny stres przed pierwszym meczem.

Co będzie naszym dużym atutem na mistrzostwach świata?

– Wydaje mi się, że zagrywka. Potrafimy zagrywać dobrze, może jest mała ilość błędów, ale to będzie kluczowy element moim zdaniem. Mamy też dość dobry blok i oczywiście wsparcie naszych wspaniałych kibiców, którzy nas dopingują.

Który według ciebie mecz fazy grupowej będzie najważniejszy i dlaczego?

– Aktualnie patrzę przez pryzmat pierwszego meczu na tych mistrzostwach i on jest dla mnie priorytetem. Dlatego na tę chwilę mecz z Chorwacją jest najważniejszy. 

Która reprezentacja ma największe szanse na zdobycie złotego medalu i jak będzie wyglądała pierwsza trójka mistrzostw świata.

– Jest kilka drużyn, które od wielu lat wiodą prym w najważniejszych imprezach, dlatego nie potrafię ocenić, kto będzie w pierwszej trójce, ale patrząc na reprezentacje, które dla mnie się wyróżniają to: USA, Serbia, Włochy, Brazylia oraz Turcja.

źródło: developres.rzeszow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę