Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Weronika Szlagowska: Głównym celem jest wyjście z drugiej fazy grupowej

Weronika Szlagowska: Głównym celem jest wyjście z drugiej fazy grupowej

fot. FIVB

Weronika Szlagowska to jedna z zawodniczek, która znalazła się w kadrze Polski na mistrzostwa świata, którą oficjalnie potwierdził trener Stefano Lavarini. – Trochę marzeń już spełniłam. Rok temu na pewno bym sobie tego nie wyobraziła – powiedziała młoda przyjmująca.

Oprócz Szlagowskiej na pozycji przyjmującej w reprezentacji biało-czerwonych zagrają: Monika Fedusio, Zuzanna Górecka oraz Olivia Różański. Dla Szlagowskiej to będzie jednak pierwsze tak poważne wydarzenie siatkarskie w barwach narodowych.Wszystko dzieje się trochę szybko. Powołanie do reprezentacji było czymś bardzo miłym, czułam się zadowolona z pracy, którą wykonałam w tym sezonie. Zmieniam klub, to też na pewno nowy bodziec – zaznacza siatkarka. Szlagowska będzie od nowego sezonu występować w ekipie z Rzeszowa, która cieszy się tytułem wicemistrza kraju.

– To pierwsza taka poważna impreza w moim życiu, w seniorskiej siatkówce. Wydaje mi się, że trochę stresu się wdziera. Ale jestem szczęśliwa, już nie mogę się doczekać. Czy rok temu wyobrażałam sobie taki scenariusz? Na pewno nie, to pozytywne zaskoczenie – podkreśla wagę nadchodzących mistrzostw debiutująca przyjmująca.

Siatkarka opowiedziała także o trenerze reprezentacji Polski. – Bardzo dobrze się dogadujemy, jak chyba widać z trybun. Potrzebowaliśmy trochę czasu, by się zrozumieć: o co mu naprawdę chodzi, jaki miał na nas pomysł. Ale współpracuje się z nim bardzo dobrze. Na pewno trzyma balans między wymaganiami a dawaniem luzu, ale szala przechyla się bardziej na stronę wymagań. To bardziej mentor niż kolega, ale w końcu to trener – dodała Szlagowska.

Siatkarka nie zapomniała także o określeniu najważniejszego celu na nadchodzące mistrzostwa. – Głównym celem jest wyjście z drugiej fazy grupowej, tego chciałybyśmy dokonać – podkreśla reprezentantka Polski.

*Wypowiedzi zawodniczki dostępne w artykule Damiana Gołębia na stronie Interii

źródło: opr. własne, sport.interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę