Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Weronika Szlagowska: Czołówka faktycznie stoi na wysokim poziomie

Weronika Szlagowska: Czołówka faktycznie stoi na wysokim poziomie

– W drugim secie mielczanki grały bardzo odważnie w ataku i nie patrzyły na to, kto stoi po drugiej stronie siatki. Miałyśmy z tym trochę kłopotów, ale ogólnie nasza dyspozycja dnia w Mielcu była bardzo dobra – mówiła w rozmowie z tauornliga.pl po wygranym meczu przeciwko ITA TOOL Stali Mielec 3:0 Weronika Szlagowska, przyjmujące PGE Rysic Rzeszów.

pewna wygrana, ale „kłopoty” też były

W meczu 10. kolejki TAURON Ligi Rysice Rzeszów pokonały w Mielcu miejscową Stal 3:0. Derby Podkarpacia zostały pewnie wygrane przez wicemistrzynie Polski. Beniaminek najlepiej spisał się w drugiej partii, którą przegrał do 21. – W drugim secie mielczanki grały bardzo odważnie w ataku i nie patrzyły na to, kto stoi po drugiej stronie siatki. Miałyśmy z tym trochę kłopotów, ale ogólnie nasza dyspozycja dnia w Mielcu była bardzo dobra. To, że pewnie wygrałyśmy końcówki w pierwszym i drugim secie, a potem z dużą przewagą trzecią partię, świadczy o tym, że byłyśmy dobrze przygotowane do tego meczu – powiedziała w rozmowie z tauronliga.pl Weronika Szlagowska, przyjmująca PGE Rysic Rzeszów.

POWRÓT

W poprzedniej konfrontacji, dziewiątej serii gier TAURON Ligi rzeszowianki pokonały Grupę Azoty Akademię Tarnów 3:2. W pojedynku tym kontuzji kostki doznała właśnie Weronika Szlagowska, przez co zmuszona była opuścić boisko. W pojedynku ze Stalą 22-latka grała od jego początku.  – Wracam do gry po kontuzji, która nie okazała się aż tak mało poważna i nadal odczuwam lekkie zmęczenie w nodze. Ale byłam gotowa do gry w meczu i cieszę się, że dostałam szansę od trenera. Dla mnie jest to trochę takie odbudowywanie siebie i jestem zadowolona, że mogłam zagrać w pełnym wymiarze – kontynuowała siatkarka Rysic.

CZOŁÓWKA TO WYSOKI POZIOM

Już tylko jedna seria gier dzieli nas od półmetku fazy zasadniczej TAURON Ligi. Po dziesięciu kolejkach drużyna z Rzeszowa zajmuje 2. miejsce z dorobkiem 24  punktów. Podopieczne Stephane’a Antigi wygrały osiem meczów.  – Raczej nic nas nie zaskoczyło do tej pory w TAURON Lidze. Patrząc na to, jakie transfery poczyniły poszczególne kluby przed sezonem, to czołówka faktycznie stoi na wysokim poziomie. Wydaje mi się, że starcia pomiędzy tymi najlepszymi zespołami, które są w czołówce tabeli, mogą być naprawdę ciekawe – podsumowała wicemistrzyni Polski.