Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Weronika Puchalska trenuje z Developresem

Weronika Puchalska trenuje z Developresem

fot. Michał Szymański

Weronika Puchalska trenuje z drużyną Developresu Rzeszów. „Rysice”, które niespełna dwa tygodnie temu rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu w Tauron Lidze, ćwiczą obecnie w mocno okrojonym składzie.

Licząc Puchalską trener Stephane Antiga ma obecnie na zajęciach tylko 8 siatkarek. Pozostałe przygotowują się do mistrzostw świata, które na przełomie września i października będą rozgrywane w Polsce i Holandii lub tak jak w przypadku Any Kalandadze, reprezentantki Gruzji, do kwalifikacji do mistrzostw Europy.Ta ostatnia ma dołączyć do zespołu około 18 września. Pozostałe zaś: Aleksandra Szczygłowska, Weronika Szlagowska, Anna Obiała (Stencel), Katarzyna Wenerska i Gabriela Orvosova, dopiero po mistrzostwach świata.

Puchalska nie będzie docelowo włączona do pierwszego zespołu na sezon 2022/23, ale jako wyróżniająca się siatkarka AZS-u UR Developres II Rzeszów otrzymała okazję trenowania z pierwszym zespołem na zasadzie stażu. – Na podobnej zasadzie w przyszłym tygodniu dołączy do nas jeszcze jedna rozgrywająca, która nieco odciąży w tej roli Julkę Bińczycką – powiedział Marek Pieniążek, wiceprezes KS Developres Rzeszów. Wkrótce mamy poznać jej personalia.

Obecnie drużyna z Rzeszowa trenuje zarówno w hali, jak i na siłowni i w terenie oraz na piasku. Trener Stephane Antiga po raz kolejny zaserwował swoim zawodniczkom urozmaicone treningi. Tradycją są już biegi na orientację, siatkówka plażowa, a także drobne rozrywki. 22 września drużyna ma rozpocząć pierwsze sparingi, sezon ligowy rusza zaś w ostatni weekend października.

*Artykuł Łukasza Pado dostępny w serwisie nowiny24.pl

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę