Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Weronika Centka: Za sukces uznałabym miejsce w pierwszej trójce

Weronika Centka: Za sukces uznałabym miejsce w pierwszej trójce

fot. Michał Szymański

– Oczywiście za sukces uznałabym miejsce w pierwszej trójce… ale ważne jest żebyśmy zdobyli jak najwyższe miejsce, żeby gra przynosiła radość. Mam nadzieję, że będziemy jak najwyżej – mówi o ambicjach swoich i MKS-u Kalisz na nowy sezon środkowa Weronika Centka, która zostaje w klubie na kolejny rok. – Dla mnie najważniejsze jest, żeby dziewczyny miały charyzmę, chęć do walki, do gry – dodaje. Co ciekawe wywiad przeprowadził… trener zespołu, Jacek Pasiński.

Jak minął ci pierwszy sezon w ekstraklasie, pierwszy w dorosłej siatkówce?Weronika Centka:Minął mi bardzo dobrze. Bardzo pozytywnie. Nie spodziewałem się szczerze mówiąc, że tak dobrze mi wyjdzie ten sezon. Najbardziej jestem zadowolona z tego, że dziewczyny tak ciepło przyjęły mnie do drużyny, w szczególności te starsze. Niektórzy trenerzy mówili nam wcześniej, że pomiędzy juniorską a seniorską siatkówką jest przepaść. Dlatego zaliczam ten sezon jako bardzo pozytywny. Zaliczam go do udanych i mam nadzieję, że w przyszłym będzie podobnie.

Jakie były twoje najgorsze momenty w tym sezonie.

– Myślę, że takie momenty były kiedy 3/4 zespołu miało jakieś problemy zdrowotne i w naszym zespole był taki szpital.  No, troszeczkę może naciągnęłam, ale najgorsze momenty były właśnie wtedy. Dziewczyny miały kontuzje, nie mogły pomagać nam na boisku i trenować z nami. Przez to nie mogłyśmy grać niektórych meczów na takim poziomie, na jakim powinnyśmy i było to widać.

Na nowy sezon podjęliśmy decyzję, że klub będą reprezentowały same Polki, chciałbym poznać twoje zdanie na ten temat. 

– Ja się bardzo cieszę. To jednak jest inaczej jak w drużynie są same Polki, a inaczej jak są osoby z zagranicy. W takim przypadku bariera językowa w jakiś sposób nas blokuje. Dla mnie najważniejsze jest, żeby dziewczyny miały charyzmę, chęć do walki, do gry. Dla mnie to są najważniejsze aspekty w tym momencie. Chciałabym, żebyśmy dzieliły te cechy między sobą i dzięki nim wygrywały większość meczów. Jak nie wszystkie!

Powiedz nam o pierwszej swojej przygodzie z seniorską siatkówką w reprezentacji. Wcześniej w juniorskiej kadrze grałaś przez dwa lata, w  ostatnim sezonie pierwszy raz trenowałaś z seniorską reprezentacją. 

– Był lekki stresik. To na pewno. Myślę, że to normalne przy wejściu do nowej drużyny i spotkaniu z nowymi dziewczynami. Było to bardzo fajne przeżycie. Szczególnie bardzo wspominam fakt, że grałam z zawodniczkami, które wcześniej oglądałam w telewizji. Była to dla mnie ogromna rzecz, która napędza mnie do dalszej pracy. Mam nadzieję, że trochę w tej seniorskiej reprezentacji pobędę i dam jej coś od siebie.

Trener Jacek Nawrocki zaczyna przygotowania w czerwcu, w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, który po pracy w SMS-ie znasz bardzo dobrze. Jak się na to zapatrujesz?

– Tak, dwa lata spędzone w Szczyrku nie pójdą na marne. Dla mnie to jest przede wszystkim okazja na zdobycia doświadczenia. Mogę się czegoś nauczyć, podkręcić swoje umiejętności siatkarskie i nie tylko. Mam nadzieję, że ta kadra nam fajnie i przyjaźnie minie. Mimo tego, że nie gramy w tym roku żadnych turniejów, ewentualnie jakieś mecze sparingowe, ale myślę, że to tylko pomiędzy nami. Jeśli trener Nawrocki myśli o naszej przyszłości w reprezentacji to bardzo ważną rzeczą jest, żebyśmy już w tym momencie zgrywały się i walczyły o miejsce w pierwszej szóstce.

Najpierw zgrupowanie, później powrót do klubu, a w sierpniu coś nowego. Zagramy na plaży. Tu też jestem ciekaw twojego zdania. 

– Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona takim pomysłem. To dobra alternatywa na czas po pandemii. Mam nadzieję, że to wszystko fajnie wyjdzie i nie będę wyglądała na zbyt drewnianą na tym piasku. 

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę