Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

We Włoszech walczą o pomoc dla sponsorów

fot. lsk.pls.pl

Sensacyjne, a zarazem fatalne doniesienia napływają z Włoch. Oficjalna strona siatkarskich rozgrywek Serie A1 – legavolley.it donosi, że najbliższy miesiąc da odpowiedź na pytanie, czy zmagania zarówno kobiet oraz mężczyzn w siatkówce czeka lockdown z powodu pandemii koronawirusa i tym samym olbrzymich problemów finansowych. Dziennikarze z Italii obawiają się, że tamtejsze rozgrywki czeka z tego powodu spora degradacja poziomu sportowego w najbliższych latach.

„Mamy miesiąc na uratowanie sportu we Włoszech” – tak brzmi komunikat, który możemy przeczytać na stronie legavolley.it. Dotyczy to nie tylko siatkarskich rozgrywek kobiet oraz panów, ale także koszykówki, rugby oraz innych sportów olimpijskich. Wszystko za sprawą kryzysu ekonomicznego, który z powodu pandemii koronawirusa napotkał Italię. Tamtejsze firmy borykają się z działalnością, czekając na pomoc od włoskiego rządu. W ciągu miesiąca ma zapaść decyzja dotycząca ulgi podatkowej, która byłaby pomocną dłonią dla rodzimych przedsiębiorstw.Problemy firm wiążą się z brakiem sponsoringu topowych klas rozgrywkowych w Italii we wspomnianych dyscyplinach. To z kolei oznacza mnóstwo znaków zapytania dotyczących przyszłości poszczególnych sportów na Półwyspie Apenińskim. Tamtejsi dziennikarze szacują, że kryzys ekonomiczny sprawi iż poszczególne związki sportowe, stowarzyszenia, akademie oraz kluby mogą stracić ponad sto milionów euro.

„Z powodu kryzysu gospodarczego spowodowanego przedłużającą się pandemią Covid-19 i bez możliwości skorzystania z ulgi podatkowej, wielu sponsorów nie potwierdziło jeszcze swojego wkładu na następny sezon. Jest wiele firm, które postanowiło wycofać się ze wspierania branży sportowej. Sporo klubów zastanawia się czy w ogóle wystartować w kolejnym sezonie”.

Cały artykuł dostępny na stronie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved