Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > We Włoszech rozpoczęły się ME kadetów

We Włoszech rozpoczęły się ME kadetów

Po wycofaniu się czterech reprezentacji – Rosji, Finlandii, Słowacji i Francji – zmianie uległ kalendarz spotkań w mistrzostwach Europy kadetów.  Polacy na inaugurację zmierzyli się z Czechami i pewnie wygrali swój mecz. Ogółem w sobotę rozegrano cztery spotkania, z czego dwa zakończyły się tie-breakami.

W grupie I  Bułgaria nie oddała nawet seta Belgii. Wyniki setów pokazują jednak, że podopieczni Mieke Moyaerta starali się, walczyli. Zabrakło im argumentów głównie w ataku. Zdobyli tym elementem 24 punkty przy zaledwie 31% skuteczności, rywale zaś punktowali w ofensywie 44 razy przy 55 % efektywności. Siatkarze Martina Stojewa okazali się nieznacznie lepsi w bloku (10:9) i zagrywce (4:2 w asach).  Warto wspomnieć o przestoju w trzecim secie, kiedy to Bułgarzy prowadzili 21:16, a wygrali seta dopiero 25:23.  Gwiazdą w ich ekipie był bez dwóch zdań Aleksandar Nikołow, zdobywca 23 oczek.

Belgia  – Bułgaria 0:3
(17:25, 21:25, 23:25)

Z piekła do nieba – tak o inauguracyjnym meczu z  Turcją może powiedzieć reprezentacja Włoch. Azzurri głównie przez niemoc w ataku i dobrą grę rywali blokiem przegrali dwa pierwsze sety. Pomogły jednak zmiany dokonane przez szkoleniowca Italii i w kolejnych trzech partiach to Turcja nie miała za wiele do powiedzenia.  W żadnym z tych trzech setów skuteczność w ataku Turcji nie przekroczyła 30%, Włosi z kolei zaczęli znakomicie zagrywać, a dodatkowo zdecydowanie poprawili atak. W zwycięskiej ekipie zdecydowanie wyróżnił się Luca Porro, zdobywca 24 oczek.  Z kolei dla Turcji Berk Dilmenler zdobył 19 punktów. Warto także odnotować fakt, że pierwszym arbitrem tego meczu był pan Tomasz Janik.

Włochy Turcja 3:2
(28:30, 16:25, 25:14, 25:16, 15:7)

Tie-breakiem zakończyło się także starcie Białorusi z Niemcami. O tym spotkaniu można powiedzieć tylko, że był to mecz błędów.  Wystarczy tylko wspomnieć, że każda z drużyn zepsuła 25 zagrywek i popełniła 16 błędów w ataku. Skuteczność oby ekip w ofensywie także nie była najwyższa 39% zanotowali Niemcy, 40% Białoruś. Joscha Kunstmann zdobył dla zwycięskiej ekipy niemieckiej 21 punktów, Aliaksei Ilkiewicz z kolei zapunktował 22 razy dla Białorusi.

Niemcy  – Białoruś 3:2
(22:25, 25:20, 25:23, 22:25, 15:10)

Od pewnej wygranej 3:0 z Czechami udział w mistrzostwach rozpoczęli Polacy. Byli od swoich rywali lepsi, w ataku notując jednak nie najwyższą skuteczność 27% przy 37% Czechów. W bloku podopieczni Michała Bąkiewicza zapunktowali 9 razy, Czesi 4, Oba zespoły popełniły sporo własnych błędów, co na pewno obniżyło poziom meczu. Więcej o spotkaniu TUTAJ

Czechy  – Polska 0:3
(21:25, 22:25, 11:25)