Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Sokół z kompletem punktów w Imielinie, Nike z cennymi punktami 

I liga K: Sokół z kompletem punktów w Imielinie, Nike z cennymi punktami 

fot. Gwardia Wrocław

Beniaminek z Imielina wysoko zawiesił poprzeczkę mogilankom. Gospodynie pomimo ambitnej gry zeszły z boiska pokonane. Cenne zwycięstwo odniosły siatkarki Nike Węgrów, wygrały 3:1 z Płomieniem Sosnowiec. Solna Wieliczka doznała 11 porażki z rzędu, wywiozła jeden punkt z Legionowa.

SOKÓŁ Z TRZEMA PUNKTAMI W IMIELINIE

Na początku meczu żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi, wynik oscylował wokół remisu (5:5, 7:7). Na siatce sprytnie zagrała Patrycja Wardęga, punktowała Natalia Pustelnik, było 10:8 dla gospodyń. Błędy w przyjęciu sprawiły, że o przerwę na żądanie poprosił trener Mikołaj Mariaskin, jego ekipa przegrywała 8:12. Gospodynie lepiej zagrały w obronie oraz na siatce, powiększyły przewagę do pięciu punktów (14:9). Mogilnianki szybko odpowiedziały swoim rywalkom, przy serii zagrywek Pauliny Brzoski doszło do remis po 15. Wynik oscylował wokół remisu do stanu po 19. Dobra postawa Martyny Szczepuły sprawiła, że ekipa gości odskoczyła w końcówce na cztery punkty (24:20). Był to moment zwrotny tego seta. Partia ta zakończyła się zwycięstwem Sokoła w stosunku 25:21.

W drugiej części przyjezdne poszły za ciosem. ekipa Sokoła odrzucał od siatki swoje rywalki, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Martyna Szczepuła, było 10:7, grę przerwał Rafał Kalinowski. Więcej do powiedzenia na boisku miały wiceliderki tabeli. Punktowała Sandra Świętoń, było 15:10 dla przyjezdnych. Drużyna beniaminka zdołała wyrównać stan rywalizacji na 16:16. Lepiej na siatce oraz w obronie zagrały mogilinianki. Ze skrzydła punktowała Wiktoria Przybyło. Atak tej zawodniczki zakończył tę część rywalizacji.

Otwarcie trzeciej odsłony meczu należało do MKS-u, gospodynie prowadziły 3:1. Po punktowym bloku na Sandrze Świętoń był 8:5 dla MKS-u. Mogilnianki szybko odpowiedziały swoim rywalkom, na jednopunktowe prowadzenie Sokół wyprowadziła Sandra Świętoń (9:8). Na boisku trwała zacięta rywalizacja, wynik był remisowy. Liderką przyjezdnych była Sandra Świętoń, Sokół wygrywał akcje sytuacyjne, lepiej grał w obronie, prowadził 18:16. W końcówce przy stanie 22:22 w polu zagrywki zameldowała się Wiktoria Przybyło. Popisała się trudnymi zagrywkami w tym jednym asem serwisowym. Atak

MKS Copco Imielin – Sokół Mogilno 0:3
(21:25, 21:25, 22:25)

MVP: Paulina Brzoska

Składy zespołów:
MKS: Łebek, Mackiewicz, Mroczek, Pustelnik, Wardęga, Paroń, Zawadzka (libero) oraz Śmietana, Szmajduch
Sokół: Przybyło, Nowak, Szczepańska, Świętoń, Szczepuła, Brzoska, Rafałko (libero)

Nike Węgrów – Trans-Ann Płomień Sosnowiec 3:1
(23:25, 25:23, 26:24, 25:22)

MVP: Martyna Piszcz

Składy zespołów:
Nike: Karolina Hochołowska, Michałek, Surlit, Godlewska, Waszyńska, Jankowska, Wiśniewska (libero) oraz Orzyłowska, Piszcz, Głodzińska
Płomień: Kaczmarzyk, Karnicka, Borawska, Laszczyk, Poreda, Bagniak, Ropela-Puzdrowska (ibero) oraz Milkowska, Twardoch, Samul (libero)

Legionovia Legionowo – Solna Wieliczka 3:2
(14:25, 25:14, 25:20, 23:25, 15:10)

MVP: Diana Dąbrowska

Składy zespołów:
Legionovia: Bagrowska, Duda, Mikołajczyk, Jaworska-Nowak, Górecka, Daca, Bierczak (libero) oraz  Diana Dąbrowska, Łabanowska, Dobecka, Milun, Szmelter, Kulig (libero)
Solna: Kawa, Krysztofiak, Ejsmont Feliks, Chadała, Mras-Paliwoda, Bartczak (libero) oraz Nowacka, Wełna, Jaśkowiec, Oracz

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved