Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Warta Zawiercie przedłuża kontrakt z rozgrywającym!

Warta Zawiercie przedłuża kontrakt z rozgrywającym!

fot. Klaudia Piwowarczyk

W gorącym sezonie transferowym nie brakuje również informacji o przedłużaniu kolejnych kontraktów. Aluron CMC Warta Zawiercie właśnie poinformował, że rozgrywający Miguel Tavares zostaje w klubie na kolejny, czwarty już sezon.

 

Wysoki poziom gry

Miguel Tavares jest podstawowym rozgrywającym ekipy z Zawiercia. Od trzech lat z sukcesami reprezentuje ich barwy. W tym czasie sięgnął już po złoto i brąz PlusLigi i Puchar Polski. Występy w Zawierciu nie są jednak jego debiutem w PlusLidze – wcześniej przez dwa lata był zawodnikiem Cuprum Lubin. Pomimo wielkiego pecha związanego z kontuzjami w kluczowych momentach sezonu czy innymi pozasportowymi problemami zdrowotnymi, które w ciągu ostatnich trzech lat kilkukrotnie wyeliminowały go z gry o najważniejsze stawki, był ważną postacią dla Aluronu Zawiercie.

Niewielu jest na świecie tej klasy rozgrywających, co Miguel Tavares, więc oczywistym było, że zamierzamy kontynuować trwającą już od trzech lat współpracę. To u nas Migi dostał szansę gry o najwyższe cele i z roku na rok staje się coraz lepszym siatkarzem. Dlatego też jestem przekonany, że nadchodzący sezon będzie w jego wykonaniu jeszcze lepszy – podkreśla prezes klubu, Kryspin Baran.

 

Dobra historia

Przez ostatnie trzy sezony Tavares zameldował się na boisku w 131 meczach. Pomimo swojej pozycji, zdobył aż 319 punktów, w tym 152 asy serwisowe oraz 63 punktowe bloki. – Moje cele są bardzo podobne do tych, które ma klub, więc sensowne było kontynuowanie tej historii. Mam nadzieję, że w dalszym ciągu będę rozwijać się zarówno jako człowiek, jak i zawodnik, aby swoimi umiejętnościami wspierać zespół w osiąganiu naszych celów – tłumaczy Miguel Tavares. – Znam dobrze drużynę, bo wielu siatkarzy zostaje w klubie. Będziemy mieć naprawdę silny zespół i mogę obiecać, że będziemy dawać z siebie 100 procent od pierwszego do ostatniego dnia sezonu – dodaje rozgrywający.

 

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: Aluron CMC Warta Zawiercie - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved