Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Warta Zawiercie ogłosiła plan przygotowań do nowego sezonu

2 sierpnia wystartują przygotowania Aluronu CMC Warty Zawiercie do sezonu 2021⁄2022. W porównaniu do poprzednich lat nowością będzie tygodniowe zgrupowanie w Podgoricy.

Jurajscy Rycerze po raz pierwszy spotkają się na treningu w poniedziałek, 2 sierpnia. Wśród nich zabraknie trzech reprezentantów – Facundo Conte wraz z kadrą Argentyny będzie w tym czasie brał udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio, a Uroš Kovačević i Miguel Tavares będą się przygotowywać do mistrzostw Europy. W zajęciach będą za to brali udział Dawid Dulski i Adrian Markiewicz – reprezentanci Polski juniorów, którzy podpisali wieloletnie kontrakty z klubem z Zawiercia, a najbliższy sezon spędzą na wypożyczeniach w TAURON 1. Lidze.Już po trzech dniach część ekipy pojedzie do Krakowa, by wziąć udział w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki – drugiej edycji imprezy, w której zespoły złożone z czterech graczy rywalizują na piasku w odmianie będącej połączeniem siatkówki halowej i plażowej.

Po początkowym etapie przygotowań, 21 sierpnia, Aluron CMC wyleci do Podgoricy na tygodniowe zgrupowanie, podczas którego będzie miała okazję zmierzyć się towarzysko ze szlifującą formę na mistrzostwa Europy reprezentacją Czarnogóry. Do Polski Jurajscy Rycerze wrócą 28 sierpnia, a na początku września rozpoczną serię sparingów. W tym czasie po dwa razy zagrają z mistrzem Polski – Jastrzębskim Węglem, zwycięzcą Ligi Mistrzów – Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, oraz GKS-em Katowice, a po razie z Asseco Resovią Rzeszów i beniaminkiem PlusLigi, LUK Politechniką Lublin. Żółto-zielonych nie mogło też zabraknąć w stawce wyjątkowo silnie obsadzonego XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia – oprócz zawiercian i kędzierzynian weźmie w nim udział także Sir Safety Perugia z Wilfredo Leonem oraz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa z kilkoma mistrzami świata w składzie.

Ostatnim akcentem przygotowań, na kilka dni przed startem ligi, będzie drugi ze wspomnianych meczów kontrolnych z mistrzami kraju z Jastrzębia-Zdroju, który odbędzie się w Zawierciu. Spotkanie zaplanowano wstępnie na 29 września, ale jego data może ulec jeszcze drobnej korekcie, w zależności od dokładnego terminarza 1. kolejki PlusLigi, której mecze odbędą się w pierwszy weekend października. W pierwszym starciu ligowym Jurajscy Rycerze podejmą wtedy Ślepsk Malow Suwałki.

Terminarz okresu przygotowawczego Aluronu CMC Warty Zawiercie:

2.08 – początek treningów
5-8.08 – PreZero Grand Prix w Krakowie
21-28.08 – zgrupowanie w Podgoricy, sparingi z reprezentacją Czarnogóry
2-3.09 – mecze z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Zawiercie i Strzelce Opolskie)
10 lub 11.09 – wyjazdowy mecz z Jastrzębskim Węglem
14.09 – wyjazdowy mecz z Asseco Resovią Rzeszów
17-18.09 – mecze z GKS-em Katowice (Zawiercie i Katowice)
22.09 – mecz z LUK Politechniką Lublin (Kielce)
25-26.09 – XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia (Swarzędz-Zalasewo)
28, 29 lub 30.09 – domowy mecz z Jastrzębskim Węglem

źródło: aluroncmc.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę