Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Warta Zawiercie nadal z Szalachą w składzie

Warta Zawiercie nadal z Szalachą w składzie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Aluron CMC Warta Zawiercie przedłużyła współpracę z Michałem Szalachą. To zawodnik grający na pozycji środkowego, który w poprzednich rozgrywkach zmagał się z kontuzją. Sezon 2022/2023 będzie dla niego drugim spędzonym w zespole z Zawiercia.

Aluron CMC Warta Zawiercie to trzeci – po AZS-ie AGH Kraków i AZS-ie Częstochowa – klub Michała Szalachy z Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Trafił do Zawiercia w 2021 roku z Jastrzębskiego Węgla, z którym chwilę wcześniej wywalczył tytuł mistrza Polski. O miejsce w podstawowym składzie miał rywalizować z Miłoszem Zniszczołem, Patrykiem Niemcem oraz Wiktorem Rajsnerem.Pojawiał się w wyjściowej szóstce w kilku meczach sparingowych oraz w Memoriale Arka Gołasia. Niestety, coraz bardziej dokuczał mu ból. Po dokładnej diagnozie okazało się, że w poprzednim klubie przez długi czas grał z urazem. Proces leczenia uniemożliwił mu treningi z Jurajskimi Rycerzami przez kilka miesięcy.

Michał Szalacha do zajęć powrócił dopiero pod koniec sezonu. Zadebiutował w ostatnim meczu fazy zasadniczej z LUK-iem Lublin, który zawiercianie wygrali 3:1. Zagrał w dwóch setach i zdobył 4 punkty, w tym 2 blokiem. Na boisku pojawiał się także w fazie play-off, gdzie pełnił rolę zadaniową i wchodził na podwyższenie bloku. – Chciałbym wszystkim razem i każdemu z osobna podziękować za ten sezon, który był dla nas naprawdę wspaniały i zakończony sukcesem w postaci brązowego medalu. Zostaję z wami na następny sezon i jestem z tego bardzo dumny. Życzcie mi tylko zdrowia, a resztą już sam się zajmę – mówi Michał Szalacha.

– Z przyjściem Michała do naszego klubu wiązaliśmy ogromne nadzieje. Pierwszy rok współpracy minął jednak pod znakiem leczenia poważnej kontuzji, która została zaniedbana w poprzednim klubie. W efekcie na jego powrót czekaliśmy prawie cały sezon. Teraz czas na nowe otwarcie i jestem pełny wiary, że Michał nawiąże do formy, która zapewniła mu kilka lat temu powołanie do reprezentacji narodowej – przyznaje prezes Kryspin Baran.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: aluroncmc.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę