Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup M: Projekt zagra w ćwierćfinale

Challenge Cup M: Projekt zagra w ćwierćfinale

Siatkarze Projektu Warszawa postawili kropkę nad i w rywalizacji o ćwierćfinał Pucharu Challenge z Saint Nazaire VB Atlantique. Przed tygodniem stołeczni pokonali francuski zespół bez straty seta. W rewanżu do zwycięstwa podopieczni Piotra Grabana potrzebowali czterech partii.

Chociaż pierwsze akcje spotkania przy zagrywkach Jakuba Kowalczyka należały do warszawian, rywale szybko odrobili straty (0:3, 3:3). W kolejnych akcjach trwała walka punkt za punkt, dobrze funkcjonował warszawski blok. Wysoką skuteczność utrzymywał Bartłomiej Bołądź. Swoje akcje kończył Kyle Ensing. Obie drużyny nie odpuszczały. Ręki w ataku nie wstrzymywał Igor Grobelny. Chociaż jako pierwsi po ataku Nicolasa Burela piłkę setową mieli gospodarze, siatkarze Projektu zaliczyli serię i wygrali 26:24.

Gospodarze nie odpuścili

Przy zagrywkach Grobelnego Projekt wyszedł na prowadzenie 3:0. Skutecznie punktował Kevin Tillie i warszawianie utrzymywali prowadzenie. Z czasem uaktywnił się blok gospodarzy. Przez dłuższy czas różnica punktowa utrzymywała się. Raz za razem swoje akcje kończył Kyle Ensing. W końcówce gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Po ataku Jordana Ewerta na tablicy wyników pojawił się remis (21:21). Chociaż przyjezdni starali się walczyć, partię zakończył atakiem Ensing.

Od początku trzeciego seta trwała walka punkt za punkt, drużyny wymieniały się skutecznymi atakami. Po kolejnym ataku Ensinga gospodarze odskoczyli na 10:8. Celnie atakował Bartłomiej Bołądź. W dalszej fazie seta goście zaliczyli serię przy zagrywkach Andrzeja Wrony (16:17, 16:20). Wciąż jednak nie odpuszczał Jordan Ewert. Dystans utrzymywał się. Po ataku Igora Grobelnego przyjezdni mieli kolejne piłki setowe. Drugą z nich zbiciem z lewego skrzydła wykorzystał Bołądź.

Szybka kropka nad i

Po ataku Titouana Halle gospodarze prowadzili 4:2. Goście za sprawą celnych zagrań Tillie’go szybko odwrócili wynik. Chociaż siatkarze Projektu zapewnili sobie już awans do kolejnej rundy, kontynuowali skuteczną grę. Poderwać do walki gospodarzy starał się Jordan Ewert. Celnie atakował Andrzej Wrona. Podopieczni trenera Grabana nie tracili koncentracji, dystans stopniowo się powiększał (14:19). Skuteczność utrzymywali Bartłomiej Bołądź i Kevin Tillie. Do końca to przyjezdni dyktowali warunki. Projekt wygrał do 18 a cały mecz 3:1.

Saint Nazaire VB Atlantique – Projekt Warszawa 1:3
(24:26, 25:23, 22:25, 18:25)

Saint Nazaire: Ewert (20), Burel (6), Ensing (15), Schnitzer (5), Martins (6), Isaacson (4), Duee (libero) oraz Halle (1), Leon (2), Varier (1)
Projekt: Kowalczyk (5), Firlej (4), Tillie (11), Bołądź (22), Semeniuk (1), Grobelny (12), Wojtaszek (libero) oraz Stępień (1), Wrona (5), Szalpuk (5), Averill (3), Borkowski, Gruszczyński (libero)