Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Wallace definitywnie żegna się z kadrą

Wallace definitywnie żegna się z kadrą

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po raz drugi, tym razem bez możliwości powrotu, gwiazda brazylijskiej siatkówki, Wallace Souza, pożegnał się z reprezentacją. Wallace dla wielu był najlepszym zawodnikiem w  reprezentacji Brazylii na mistrzostwach świata, które zakończyły się zdobyciem brązowego medalu. Po meczu ze Słowenią atakujący nie tylko odmówił startu w paryskich igrzyskach olimpijskich, ale także ponownego założenia koszulki Brazylii.

Pierwsze powołanie 35-letniej gwiazdy do reprezentacji Brazylii miało miejsce w 2010 roku. Od tego czasu Wallace zawsze był zaangażowany w drużynę narodową.Największy dowód tej relacji miał miejsce w lipcu, kiedy Wallace, mimo że po igrzyskach olimpijskich w Tokio, przeszedł już na emeryturę, zgłosił się do pomocy na mistrzostwach świata. Zawodnik powrócił do zespołu z powodu problemów Renana Dal Zotto z Alanem Souzą, który nie mógł grać z powodu kontuzji (zerwał ścięgno Achillesa).

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę