Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zapadł wyrok w sprawie mistrza olimpijskiego

Zapadł wyrok w sprawie mistrza olimpijskiego

fot. Klaudia Piwowarczyk

Wallace de Souza, który w styczniu zamieścił w swoich mediach społecznościowych skandaliczny wpis dotyczący prezydenta Brazylii poznał wyrok sądu. Brazylijski wymiar sprawiedliwości orzekł trzymiesięczny pobyt w więzieniu, jednak atakujący zapłacił grzywnę w wysokości 20 tysięcy brazylijskich reali, wobec czego uniknie pobytu w więzieniu. 

Cała sprawa miała miejsce w styczniu 2023 roku, Wallace de Souza opublikował w swoich kanałach społecznościowych post dotyczący wizyty w klubie strzeleckim. Pod postem rozgorzała dyskusja o prezydencie Brazylii Luizie Inácio Luli da Silvie i akutalnej sytuacji w kraju. Jeden z obserwatorów zapytał mistrza olimpijskiego z Rio De Janeiro czy byłby w stanie strzelić do prezydenta kraju. W odpowiedzi Wallace de Souza, wykorzystał możliwości social mediów, i stworzył ankietę w której zapytał swoich fanów kto z nich byłby gotowy by zabić prezydenta. Za takie postępowanie siatkarz odpowiedział przed sądem, a uzasadniając wyrok mówił o podżeganiu do działania, które w tamtym okresie mogłyby zainspirować kogoś do podjęcia takiego kroku. Zwłaszcza, że z przeprowadzonej przez Souze ankiety wynikło, że większość jego fanów byłaby w stanie dokonać zabójstwa głowy państwa.

ZAWIESZENIE

Choć ostatecznie karę więzienia Wallace de Souza zamienił na grzywnę to wciąż nie wrócił do siatkówki. Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w Brazylii po swoich działaniach w social medaich został zawieszony zarówno przez federację jak i Sadę Cruzeiro. Na razie nie wiadomo jak ostatecznie potoczą się losy medalisty mistrzostw świata oraz igrzysk olipmijskich.

Zobacz również
Wielki powrót na ławkę trenerską Brazylijczyków

 

źródło: przegladsportowy.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved