Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Walka do ostatniej piłki w półfinałach mistrzostw Polski juniorów

Walka do ostatniej piłki w półfinałach mistrzostw Polski juniorów

fot. Patrycja Bargieł/ TAURON Gwardia Wrocław

Zakończyły się turnieje półfinałowe mistrzostw Polski juniorów. Po trzech dniach rywalizacji z szesnastu zespołów w grze pozostaje już tylko osiem. Kto wywalczył przepustkę do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany już w dniach 5-9 marca w Bartoszycach?

NIEPEWNOŚĆ do ostatniej piłki

W Poznaniu do walki o prawo gry w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów stanęli siatkarze Enea Energetyka Poznań, AKS V LO Rzeszów, Chemika Bydgoszcz oraz TAURON Gwardii Wrocław. Już po pierwszym dniu rywalizacji wiadomo było, że walka między tymi zespołami będzie zacięta. Po zwycięstwie nad wrocławianami oraz zespołem z Bydgoszczy, już w sobotę, wyjazd do Bartoszyc zapewnili sobie zawodnicy z Poznania. Wielkopolski zespół ostatecznie w trzecim dni turnieju pokonał rzeszowian i został sklasyfikowany na pierwszym miejscu.

Z dobrej strony na przestrzeni całego turnieju prezentowali się Maciej Pacholski i Alan Okoń. Wygrana poznańskiego Energetyka dała awans młodym siatkarzom Gwardii Wrocław, którzy turniej zaczęli od porażki z gospodarzami, jednak w sobotę, po tie-breaku, pokonali AKS V LO Rzeszów, a w swoim ostatnim meczu nie dali szans drużynie Chemika Bydgoszcz. W szeregach podopiecznych Mateusza Redlarskiego dobrą dyspozycję zaprezentowali pierwszoligowi środkowi – Franciszek Uszok i Olivier Janiak.  

Zespół znad Brdy, mimo posiadania w składzie Igora Rybaka oraz Jakuba Serewisa, którzy na co dzień grają w TAURON 1. Lidze w barach SMS-u PZPS Spała, wygrał zaledwie dwa sety w trakcie całej rywalizacji.

Zobacz również
Wyniki i tabela grupy I 

GDAŃSKIE LWY I METRO WARSZAWA GRAJĄ DALEJ

W warszawskich zmaganiach w roli faworytów do awansu stawiane były zespoły Trefla Gdańsk oraz KS Metro Family Warszawa.  Obie drużyny awans do turnieju finałowego zapewniły sobie już w sobotę. Gdańszczanie najpierw pokonali, w trzech setach, UMKS Kęczanin Kęty, a potem AZS UWM Olsztyn. Podobne rezultaty padły w rywalizacji zawodników warszawskiego Metra z tymi zespołami. W bezpośrednim starciu pomiędzy gospodarzami a Treflem Gdańsk lepsi okazali się zawodnicy z Pomorza, którzy tym samym awansowali z pierwszego miejsca w grupie.

Najwięcej punktów dla KS Metro Family Warszawa zdobywali Kamil Grabek oraz Wiktor Nowak. Natomiast motorem napędowym Gdańskich Lwów był Ryszard Sałata, a na wyróżnienie zasługuje także Patryk Rodek, który w meczu z olsztyńskim zespołem zdobył 21 punktów.

Trzecie miejsce w tej grupie zajęli siatkarze AZS-u UWM Olsztyn, którzy pokonali zespół z Kęt.

Zobacz również 
Wyniki i tabela grupy II 

DECYDOWAŁY SETY

Zaciętą rywalizację o kolejne dwa miejsca w turnieju finałowym stoczyły zespoły Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, TAURON Norwida Częstochowa, SMS Sparty AGH Kraków oraz AS Stali Nysa. Jako pierwsi bilety do Bartoszyc zapewnili sobie młodzi siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy najpierw pokonali zespół z Nysy, a w drugim dniu turnieju nie pozostawili złudzeń drużynie spod Jasnej Góry. Natomiast o drugie miejsce korespondencyjną walkę toczyła właśnie drużyna z Częstochowy oraz SMS Sparty AGH Kraków. W bezpośredniej rywalizacji Norwida z zespołem z Małopolski lepsi byli częstochowianie, którzy potem przegrali z jastrzębianami a turniej zakończyli zwycięstwem z AS Stali Nysa. Ostatecznie jednak awans do turnieju finałowego wywalczyli siatkarze krakowskiej Sparty, którzy triumfowali nad zespołem z Nysy oraz w czterech setach rozprawili się z AT Jastrzębskiego Węgla.

O losach awansu decydował stosunek setów, a ten lepszy mieli właśnie krakowianie. TAURON Norwid Częstochowa ostatecznie zajął trzecie miejsce w grupie, a klasyfikację zamknęła Akademia Siatkówki Stali Nysa.

Zobacz również
Wyniki i tabela grupy III 

OBROŃCY TYTUŁU DALEJ W GRZE

Ostatnie dwa miejsca w turnieju finałowym zapewnili sobie siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Trzecie miejsce w grupie zajęli siatkarze UMKS-u MOS Wola Warszawa, a klasyfikację zamknęła drużyna Aluronu CMC Wybickiego Kielce. Również w tej grupie walka o awans toczyła się do ostatniej piłki ostatniego meczu, a o awansie decydował stosunek setów. Już w sobotę awans zapewnili sobie siatkarze z Częstochowy, którzy pokonali UMKS-u MOS Wola Warszawa oraz siatkarzy z Kielc.

Nieco bardziej skomplikowaną sytuację mieli siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Warszawy. Tomaszowianie wygrali z zespołem z województwa Świętokrzyskiego, ale w drugim dniu turnieju przegrali bezpośrednie starcie z MOS-em 2:3. Natomiast stołeczna drużyna w pierwszym dniu uległa częstochowianom. W ostatnim dniu rywalizacji obrońcy tytułu z Tomaszowa Mazowieckiego, po tie-breaku, pokonali Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, a UMKS MOS Wola Warszawa bez większych problemów rozprawił się z Aluron CMC Wybickim Kielce. Jednak warszawianie odpadli z rywalizacji, a zdecydował o tym jeden set.

Bardzo dobre zawody rozegrał środkowy Lechii Tomaszów Mazowiecki Wiktor Przybyłek. W szeregach tomaszowian wysoką dyspozycję zaprezentował także Filip Toma. Natomiast w szeregach częstochowskiej ekipy dobre zawody rozegrali Wojciech Deko oraz Oleksandr Boiko. 

Zobacz również 
Wyniki i tabela grupy IV 

W najbliższym tygodniu odbędzie się losowanie grup turnieju finałowego. Najlepsza ósemka zostanie podzielona na dwie grupy, w skład których wejdą dwie drużyny z pierwszych miejsc oraz dwie z drugich. Najpierw rywalizacja toczyć się będzie systemem każdy z każdym, a potem do półfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny z obu grup. Mistrza Polski juniorów poznamy 9 marca.

Zobacz również
O medale juniorzy zagrają w Bartoszycach!

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved