Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Waldemar Kobienia wciąż na czele siatkówki w Opolu

fot. Wojciech Rejdych

Waldemar Kobienia będzie nadal prezesem Opolskiego Związku Piłki Siatkowej. Tak zadecydowało 31 delegatów (przy ośmiu głosach przeciwnych) na walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze OZPS-u, które odbyło się w poniedziałek w sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.

Delegaci podsumowali ostatnie cztery lata działalności OZPS-u, a były one bogate w sukcesy i organizację centralnych imprez. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odnosi sukcesy w PlusLidze i liczy się w europejskiej konfrontacji. Do klubowej elity męskiej siatkówki w kraju dołączyła w ostatnim sezonie Stal Nysa. Po dwie męskie drużyny grają w I lidze oraz w II lidze. Skromniejsze są osiągnięcia siatkówki kobiecej, ale ona może pochwalić się obecnością na szczeblu centralnym. W I lidze Opolszczyznę reprezentuje jeden zespół, podobnie jak w II lidze.Warto podkreślić, że trzy ostatnie turnieje Final Four Pucharu Polski kobiet odbyły się w Nysie i uczestniczki oraz goście podkreślali świetną organizację. W regionie w ostatnim czteroleciu były organizowane mecze kobiecej i męskiej reprezentacji. Tutaj debiutowali Vital Heynen w roli szkoleniowca biało-czerwonych i Wilfredo Leon w charakterze reprezentanta naszego kraju. Uczestnicy mistrzostw Polski oldbojów znakomicie czują się w Kędzierznie-Koźlu.

Mandaty na Walny Zjazd Polskiego Związku Piłki Siatkowej uzyskali: Anna Monkiewicz-Jakóbczak, Jan Baniak, Paweł Ignatowicz, Waldemar Kobenia i Roman Polacz. Prezesem Honorowym OZPS-u delegaci jednogłośnie wybrali Przemysława Cyglera.

Podczas poniedziałkowego zgromadzenia chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłego w ostatniej kadencji Prezesa Honorowego OZPS-u Mariusza Gołuba.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved