Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Waldemar Kobienia wciąż na czele siatkówki w Opolu

fot. Wojciech Rejdych

Waldemar Kobienia będzie nadal prezesem Opolskiego Związku Piłki Siatkowej. Tak zadecydowało 31 delegatów (przy ośmiu głosach przeciwnych) na walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze OZPS-u, które odbyło się w poniedziałek w sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.

Delegaci podsumowali ostatnie cztery lata działalności OZPS-u, a były one bogate w sukcesy i organizację centralnych imprez. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odnosi sukcesy w PlusLidze i liczy się w europejskiej konfrontacji. Do klubowej elity męskiej siatkówki w kraju dołączyła w ostatnim sezonie Stal Nysa. Po dwie męskie drużyny grają w I lidze oraz w II lidze. Skromniejsze są osiągnięcia siatkówki kobiecej, ale ona może pochwalić się obecnością na szczeblu centralnym. W I lidze Opolszczyznę reprezentuje jeden zespół, podobnie jak w II lidze.Warto podkreślić, że trzy ostatnie turnieje Final Four Pucharu Polski kobiet odbyły się w Nysie i uczestniczki oraz goście podkreślali świetną organizację. W regionie w ostatnim czteroleciu były organizowane mecze kobiecej i męskiej reprezentacji. Tutaj debiutowali Vital Heynen w roli szkoleniowca biało-czerwonych i Wilfredo Leon w charakterze reprezentanta naszego kraju. Uczestnicy mistrzostw Polski oldbojów znakomicie czują się w Kędzierznie-Koźlu.

Mandaty na Walny Zjazd Polskiego Związku Piłki Siatkowej uzyskali: Anna Monkiewicz-Jakóbczak, Jan Baniak, Paweł Ignatowicz, Waldemar Kobenia i Roman Polacz. Prezesem Honorowym OZPS-u delegaci jednogłośnie wybrali Przemysława Cyglera.

Podczas poniedziałkowego zgromadzenia chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłego w ostatniej kadencji Prezesa Honorowego OZPS-u Mariusza Gołuba.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę