Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Waldemar Kawka: Zachowujemy ciągłość między juniorkami a seniorkami

fot. lsk.pls

Brak powołania dla bardziej doświadczonych siatkarek sprawił, że szansę zaprezentowania swoich umiejętności dostały juniorki, które miały już okazję pracować z Waldemarem Kawką. – Jest o tyle łatwiej, że w Szczyrku naśladujemy i idziemy trybem przygotowań seniorek. Zachowania techniczne i taktyczne, które tam opracowujemy, staramy się wdrażać już w pracy z juniorkami – skomentował szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że w gronie siatkarek powołanych na tegoroczne zgrupowanie znalazło się kilka reprezentantek kadry juniorskiej: Oliwia Bałuk, Paulina Damaske, Karolina Drużkowska, Weronika Centka i Monika Jagła. Znamy się bardzo dobrze, niejednokrotnie już razem grałyśmy. Jesteśmy walecznym zespołem, co bez wątpienia jest naszym atutem. Z trenerem Kawką zawsze nam się dobrze pracowało, więc jego obecność ułatwia nam kontakt z całym sztabem szkoleniowym – skomentowała Oliwia Bałuk. – Jest duża różnica pomiędzy siatkówką młodzieżową a seniorską, a czy teraz jest trudniej, nie wiem. W kadrze juniorskiej zdarzyło nam się kilkukrotnie grać z seniorkami, więc na pewno to doświadczenie nam pomogło – dodała przyjmująca.Asystentem Jacka Nawrockiego jest Waldemar Kawka, który w kadrach młodzieżowych pełni funkcję pierwszego szkoleniowca. Co może powiedzieć o różnicach pomiędzy dwoma reprezentacjami? – Różnica między siatkówką seniorską a młodzieżową jest bardzo duża, przeskok dla dziewcząt jest ogromny. W tym roku nie ma dużej różnicy wieku. Jest o tyle łatwiej, że w Szczyrku naśladujemy i idziemy trybem przygotowań seniorek. Zachowania techniczne i taktyczne, które tam opracowujemy, staramy się wdrażać już w pracy z juniorkami – zdradził trener.

Dzięki temu, że Waldemar Kawka pracuje zarówno z Jackiem Nawrockim, jak i młodzieżowymi reprezentacjami, następuje przepływ wiedzy i założeń. – Wiele osób dba o to, by ciągłość między juniorkami a seniorkami była zachowana. Staramy się tak pracować, by dziewczyny nie były zaskoczone różnymi rozwiązaniami. Nie chcemy tracić czasu w kadrze seniorskiej, tylko zależy nam na płynnym przejściu. Dzięki temu nie musimy tłumaczyć, dlaczego zachowujemy się tak a nie inaczej – wyjaśnił szkoleniowiec.

Czy już można powiedzieć, że juniorki w przyszłości stanowić o sile seniorskiej kadry? – Na pewno te dziewczyny są nadzieją pierwszej reprezentacji, mają zadatki, by być czołowymi siatkarkami. Są jednak jeszcze młode i sporo przed nimi pracy, szlifowania różnych elementów. Atutem tej grupy jest dobre nastawienie do pracy, to zaobserwowaliśmy już na samym początku pracy. Bardzo chcą pracować i wzajemnie sobie pomagają, słuchają tego, co się im mówi. W zespole panuje dobra atmosfera – zaznaczył Waldemar Kawka.

źródło: opr. własne, Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę