Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Waldemar Kawka: Każdy mecz ma duże znaczenie dla dziewczyn

Waldemar Kawka: Każdy mecz ma duże znaczenie dla dziewczyn

fot. CEV

W czwartek i piątek reprezentacja Polski kobiet zagra mecze kontrolne z kadrą narodową Czech. Będzie to jeden z punktów przygotowań do tegorocznej Ligi Narodów. Do Czech pojechało czternaście zawodniczek. 

Podopieczne Jacka Nawrockiego opuściły Szczyrk i udały się do czeskiego Prościejowa, gdzie zetrą się z Czeszkami szlifując swoją formę. W COS-ie pozostał jednak szkoleniowiec, który oczekuje na drugą grupę kadrowiczek: reprezentantki, które parę dni temu walczyły o medale TAURON Ligi oraz siatkarki rywalizujące w Serie A. Stery kadry podczas meczów towarzyskich w Czechach objął Waldemar Kawka. W grupie, która weźmie udział w sparingach jest wiele zawodniczek, na które chcę stawiać podczas Siatkarskiej Ligi Narodów, dlatego też potyczki z Czeszkami traktujemy jako sprawdzian naszej obecnej dyspozycji i wytyczne do dalszej pracy – przyznaje Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski.

Słowa szkoleniowca podziela Monika Fedusio, przyjmująca biało-czerwonych – Chcemy sprawdzić, na czym stoimy i co musimy poprawić. Każda z nas ma ogromną motywację do pracy, ponieważ „rywalizacja” na pozycjach jest naprawdę spora.

O wadze sparingów z Czechami opowiadał też Waldemar Kawka, który poprowadzi naszą reprezentację w tych spotkaniach. Przyznał, że dla kilku zawodniczek takie mecze będą swoistym testem przydatności dla kadry. – Plan mamy na oba mecze. Do Czech przyjechało czternaście młodych dziewczyn. Myślę, że przeciwnik po drugiej stronie siatki jest na dzień dzisiejszy na odpowiednio wysokim poziomie dla tego zespołu. Będziemy musieli wykazać się dużymi umiejętnościami, żeby mu dorównać. Nie będą to łatwe mecze, bo doświadczenie międzynarodowe tych zawodniczek nie jest duże. Każdy mecz dla dziewczyn ma duże znaczenie. Kilka siatkarek wymaga sprawdzenia i potwierdzenia ich powołania. Będziemy je obserwować i wyciągać wnioski. 

Pierwszy ze sparingów zostanie rozegrany w czwartek (początek o 19:00), natomiast drugi w piątek (14:00).

Skład reprezentacji Polski na mecze kontrolne z Czechami:

Weronika Centka – środkowa
Martyna Czyrniańska – przyjmująca
Paulina Damaske – przyjmująca
Karolina Drużkowska – przyjmująca/atakująca
Monika Fedusio – przyjmująca
Zuzanna Górecka – przyjmująca
Aleksandra Gryka – środkowa
Monika Jagła – libero
Martyna Łazowska – rozgrywająca
Justyna Łysiak – libero
Julia Nowicka – rozgrywająca
Olivia Różański – przyjmująca
Weronika Szlagowska – przyjmująca
Marta Ziółkowska – środkowa

Sztab trenerski i medyczny:

Waldemar Kawka – trener
Piotr Olenderek – asystent trenera
Karol Subocz – fizjoterapeuta

źródło: Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę