Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > W siatkówce trzeba używać też głowy – niecodzienne zagranie w Lidze Mistrzów [wideo]

W siatkówce trzeba używać też głowy – niecodzienne zagranie w Lidze Mistrzów [wideo]

fot. Klaudia Piwowarczyk

Od dawien dawna wiadomo, że w siatkówce oprócz umiejętności czysto siatkarskich liczy się też głowa. Dosłowny tego przykład dał Rafał Szymura, który w meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów przeciwko Gas Sales Piacenza przyjął zagrywkę Yoandy Leala… głową. 

 

GŁÓWKA

Jastrzębski Węgiel i Gas Sales Piacenza to jedna z najbardziej wyrównanych par tegorocznych ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz rozegrano we Włoszech i nie brakowało emocji.

W drugim secie tego spotkania, przy stanie 11:10 dla Jastrzębskiego Węgla Yoandy Leal zagrywał z wyskoku. Rafał Szymura był na to przygotowany, ale piłka otarła się o taśmę i nieco zmieniła trajektorię lotu, co uniemożliwiło naszemu zawodnikowi przyjęcie „dyszlem”.

Szymura wykazał się jednak przytomnością umysłu i refleksem, odbijając piłkę głową. Przyjęcie nie należało do perfekcyjnych i nie trafiło do rozgrywającego, ale przeszło na drugą stronę. Tam jednak byli czujni rywale i bez problemu wygrali tę akcję. Zagranie z pewnością jednak należało do efektownych i niecodziennych.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved