Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Senegal potęgą na „Czarnym Lądzie”?

Senegal potęgą na „Czarnym Lądzie”?

fot. Michał Szymański

W Senegalu marzą o grze w igrzyskach olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku. Pomóc zrealizować to zadanie ma Francois Winograd, który od roku pracuje w Senegalu. Obecnie priorytetem jest praca z młodzieżą, która ma przynieść wymierne efekty za kilka lat.

 

Francuski trener receptą na sukces

FIVB zainwestowała w rozwój siatkówki w Senegalu. Przy jej wsparciu zatrudniony został francuski szkoleniowiec, Francois Winograd, który odpowiedzialny jest obecnie za rozwój siatkówki w tym afrykańskim kraju. – Senegal zawsze traktował siatkówkę halową priorytetowo, ale od czasu mojego objęcia stanowiska szefa federacji w 2021 r. i zakontraktowania Winograda większą uwagę poświęciliśmy siatkówce plażowej – powiedział Amadou Seye, prezes tamtejszej federacji.

 

W Senegalu koncentrują się na rozwoju młodzieży, co ma przełożyć się na skuteczną walkę o awans na igrzyska olimpijskie w Los Angeles w 2028 roku. – Najważniejsze było pozyskanie eksperta od siatkówki. Winograd nauczył nas wiele, jeśli chodzi o treningi, planowanie i przewidywanie w przygotowaniach w kategorii juniorów. Jest mocno zaangażowany w organizację turniejów siatkówki plażowej, a także zarządzanie i planowanie obozów treningowych dla młodzieży, których celem jest przygotowanie naszych młodzieżowych reprezentacji narodowych do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w 2026 roku – dodał prezes senegalskiej federacji.

 

Marzą o występie na igrzyskach olimpijskich w Los Angeles

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Dakar 2026 są częścią długoterminowego celu dla młodzieżowej reprezentacji Senegalu przygotowującej się do igrzysk olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku. – Budujemy silną drużynę młodzieżową, która, mamy nadzieję, zdobędzie medal podczas Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Senegalu i zakwalifikuje się do igrzysk olimpijskich w Los Angeles w 2028 r. To nasz bardziej realistyczny cel, ale chcemy też, aby drużyna seniorów dała z siebie wszystko w eliminacjach do Paryża 2024, aby pokazać młodym zawodnikom, że można się zakwalifikować – stwierdził Seye.

 

Tymczasem na razie duety plażowe przygotowują się do plażowych kwalifikacji CAVB, które odbędą się w dniach 23 – 27 listopada. Trzy najlepsze pary zyskają prawo gry w przyszłorocznym Pucharze Kontynentalnym, z którego zwycięzca znajdzie się na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. – Przygotowujemy się do kwalifikacji strefowych i mamy nadzieję, że będziemy jedną z trzech drużyn, które zakwalifikują się zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn. Chcemy sprawdzić się w starciu z najlepszymi w Afryce i zobaczyć, jak sobie poradzimy – zakończył Amadou Seye.

 

Zobacz również
Greckie marzenia o potędze

źródło: volleyballworld.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved