Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: W polskim starciu górą Chemik

Puchar CEV K: W polskim starciu górą Chemik

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police po raz drugi okazały się lepsze od BKS-u Bostik ZGO Bielsko-Biała w rozgrywkach Pucharu CEV i awansowały do ćwierćfinału rozgrywek. Podopieczne Marco Fenoglio źle rozpoczęły to spotkanie, przegrywając pierwszą partię do 16, ale po dwóch kolejnych były już pewne gry w kolejnej fazie. Ostatecznie policzanki postawił kropkę nad i pokonując bielszczanki 3:1.

Spotkanie znakomicie rozpoczęły siatkarki z Bielska-Białej. Błyskawicznie wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Przy wyniku 9:6 jednak trzy kolejne udane akcje gospodyń sprawiły, że ich przewaga wzrosła aż do sześciu punktów. Mimo, że dwa z nich policzanki wkrótce odrobiły (9:13), ekipa BKS-u nie dała wybić się z rytmu i za chwilę znów wysoko wygrywała (17:9). Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka kontrolowały już przebieg tego seta, ostatecznie rozbijając w nim Chemika 25:16.

Przyjezdne nie podłamały się takim obrotem sytuacji i w drugiej odsłonie szybko wyszły na prowadzenie 3:1. Niebawem jednak rywalki doprowadziły do remisu po 5, a następnie miały nawet dwa oczka nadwyżki (7:5). Nie zdołały jednak przejąć  inicjatywy na dłużej. Chemik odrobił straty i zaczął rywalkom odskakiwać. W pewnym momencie jego przewaga wzrosła do siedmiu punktów (16:9). Gdy wydawało się, że spokojnie będzie zmierzał do zamknięcia rywalizacji w tym secie, BKS zbliżył się na dwa oczka (17:19). Policzanki odparły jednak ten atak i nie dały już wydrzeć sobie zwycięstwa, triumfując 25:20.

W trzeciej partii po początkowej wymianie punkt za punkt na prowadzenie zaczęły się wysuwać podopieczne Marco Fenoglio. Najpierw wywalczyły dwupunktową nadwyżkę (5:3), a po kilku kolejnych akcjach wygrywały już 8:4. Wkrótce ich przewaga powiększyła się o kolejne oczko (12:7). Na moment stopniała jeszcze do trzech, ale siatkarki Chemika kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku, pewnie wygrywając seta 25:18. Tym samym niezależnie od tego, jak dalej potoczyłoby się to spotkanie, policzanki zapewniły sobie awans do ćwierćfinału Pucharu CEV.

W seta numer cztery znów lepiej weszły przyjezdne, które szybko miały trzy punkty przewagi nad rywalkami (4:1). Po chwili jednak bielszczanki odrobiły straty (5:5) i to one zaczęły wysuwać się na prowadzenie (7:5). Dobra passa nie trwała jednak długo. Za moment parę oczek z przodu znów była ekipa z Polic (13:9). Gra obu drużyn falowała. Bielszczanki ponownie doprowadziły do remisu (14:14), ale w końcówce znów odskoczyły siatkarki Chemika (19:16). I tym razem nie udało im się jednak spokojnie dokończyć dzieła. Na finiszu zrobiło się bowiem po 20. Ostatecznie w zaciętej wymianie więcej zimnej krwi zachowały podopieczne trenera Fenoglio, które postawiły kropkę nad i triumfując 25:23.

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – Grupa Azoty Chemik Police 1:3
(25:16, 20:25, 18:25, 23:25)

BKS: Nowicka (3), Pacak (6), Borowczak (10), Laak (10), Majkowska (8), Damaske (21), Mazur (libero) oraz Ciesielczyk (6), Stachowicz (1), Abramajtys (2), Bidias (5)
Chemik: Inneh (12), Kowalewska (1), Korneluk (7), Sahin (16), Wasilewska (13), Mędrzyk (5), Grajber (libero) oraz Honorio (2), Fedusio (7), Pierzchała (1), Ding (1), Jagła (libero)