Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W Pile rozpoczął się turniej finałowy o awans do I ligi kobiet

W Pile rozpoczął się turniej finałowy o awans do I ligi kobiet

W Pile cztery czołowe zespoły II ligi kobiet rozpoczęły walkę o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.  Zawody są zaplanowane na trzy dni, a awans wywalczą dwa najlepsze zespoły. Poza gospodyniami KS Piła udział w turnieju biorą KS Silesia Częstochowa, Silesia Volley Mysłowice i MKS COPCO Imielin. Na początek zwycięstwa odniosły zespoły z Piły i Imielina.

W pierwszym meczu zmierzyły się KS Piła i KS Silesia Częstochowa.  Pilanki początkowo narzuciły rywalkom swój styl i odskoczyły na kilka oczek (8:4). Zespół z Częstochowy  nie poddawał się i doprowadził do wyrównania (15:15).  Walka trwała do samego końca, a w końcówce jednak więcej zimnej krwi zachowały pilanki (25:22).  Gospodynie szybko wypracowały sobie przewagę także i w drugim secie (5:2),  Zespół z Piły utrzymywał prowadzenie, a w ustawieniu z Malwiną Stachowiak zrobiło się 16:9. Faworytki utrzymywały prowadzenie, choć rywalki starały się odrabiać straty (24:20). KS Silesia Częstochowa obroniła dwa setbole, ale to pilanki prowadziły 2:0.  Przyjezdne lepiej weszły w seta trzeciego (7:3), ale sygnał do odrabiania strat dała Oliwia Urban, dobrze atakowała Malwina Stachowiak (10:11). Dobra zagrywka dała pilankom remis 15:15. Rozgorzała walka punkt za punkt, ale w końcówce wyższy bieg wrzuciły pilanki, a rywalki nie mogły skończyć ataku (24:19). Mecz asem serwisowym zakończyła Malwina Stachowiak. MVP meczu została Malwina Stachowiak

KS Piła – KS Silesia Częstochowa 3:0
(25:22, 25:22, 25:19)

W drugim meczu Silesia Volley Mysłowice zagrała z MKS COPCO Imielin. Lepiej rozpoczęły siatkarki Silesii (4:1), ale przeciwniczki szybko odrobiły straty. Ekipa z Imielina wyszła na prowadzenie, w  polu zagrywki pracowała Maja Bodzęta, działał blok i atak (9:6). Utrzymywały one prowadzenie (15:10). W dalszej fazie seta zawodniczki z Imielina dominowały już w każdym elemencie (20:12). Do końca seta Silesia zdołała zdobyć zaledwie dwa punkty. Set zakończył autowy atak Marty Jędrysik. W drugim secie początek był wyrównany, dopiero przy zagrywce Aleksandry Buczek zrobiło się 10:5 dla ekipy z Imielina. Silesia odrobiła nieco strat (11:13). Ten niewielki zapas MKS COPCO utrzymywało dłuższy czas, by potem jeszcze podkręcić tempo (22:14), znów dała o sobie znać dobra zagrywka Bodzęty, która pomagała ustawiać grę.  W końcówce jeszcze zagrywką i atakiem popracowała Jędrysik (19:24). Błąd po stronie ekipy z Mysłowic zakończył seta. W trzecim secie zagrywka Jędrysik dała wynik 4:0 dla Silesii, ale ekipa z Imielina szybko rzuciła się do odrabiania strat. Zagrywką pracowała Julia Chadała (10:9). Wynik długo oscylował wokół remisu, a wkrótce zespół z Imielina odskoczył na 22:20. Atak Patrycji Wardęgi po bardzo długiej akcji dał wynik 24:21. Ta sama zawodniczka zakończyła całe spotkanie. MVP została Julia Chadała.

Silesia Volley Mysłowice – MKS COPCO Imielin 0:3
(14:25, 19:25, 21:25)