Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > W Nowej Soli siatkarze zagrają o awans do I ligi

W Nowej Soli siatkarze zagrają o awans do I ligi

fot. Gwardia Wrocław

W dniach 6 – 8 maja odbędzie się finałowy turniej II ligi mężczyzn. Zostanie on rozegrany w Nowej Soli. Wezmą w nim udział cztery zespoły, z których dwie wywalczą promocję do wyższej klasy rozgrywkowej.

Przed nami ostatni akord sezonu 2021/2022 na drugoligowych parkietach. Będzie nim turniej finałowy II ligi mężczyzn, który w dniach 6-8 maja zostanie rozegrany w Nowej Soli, a jego gospodarzem będzie miejscowa Astra. – Własna hala jest atutem. Nasi siatkarze nie ukrywają, że nowosolski parkiet stanowi swego rodzaju talizman. Organizacja tego turnieju niesie za sobą dużą odpowiedzialność. Mamy jednak nadzieję, że zrobimy taką imprezę, którą będzie można się chwalić – powiedział prezes Astry Przemysław Jeton.  Na placu boju pozostały już tylko cztery zespoły. W zmaganiach półfinałowych w Wieluniu najlepsi okazali się nowosolanie, a wraz z nimi do rozgrywki finałowej awansowała Arka Tempo Chełm. Natomiast w turnieju w Toruniu prym wiodły BAS Białystok i Anioły Toruń i te zespoły również zostały w grze o awans do I ligi. – Są to wyrównane, mocne i ambitne drużyny. Każda z nich przed sezonem stawiała sobie za cel awans do I ligi – stwierdził prezes lubuskiego klubu.

Astra w tym sezonie grała już z rywalami z Torunia i Chełma, natomiast w finałach po raz pierwszy zmierzy się z przeciwnikiem z Białegostoku. – Z Arką zagraliśmy rewelacyjny mecz w turnieju półfinałowym, odnosząc zwycięstwo 3:2. Z Aniołami Toruń dwa razy przegraliśmy w rundzie zasadniczej, ale w końcowej klasyfikacji znaleźliśmy się wyżej od nich. Natomiast BAS Białystok jest spadkowiczem z I ligi. Jest to mocny i dobrze poukładany zespół – zakończył Przemysław Jeton.

Harmonogram turnieju:

piątek, 6 maja
Astra Nowa Sól – Anioły Toruń (godz. 17:00)
Arka Tempo Chełm – BAS Białystok (godz. 20:00)

sobota, 7 maja
Anioły Toruń – Arka Tempo Chełm (godz. 13:00)
Astra Nowa Sól – BAS Białystok (godz. 16:00)

niedziela, 8 maja
Anioły Toruń – BAS Białystok (godz. 13:00)
Astra Nowa Sól – Arka Tempo Chełm (godz. 16:00)

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę