Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Lubinie zwycięscy gospodarze i Stal Nysa

W Lubinie zwycięscy gospodarze i Stal Nysa

fot. Cuprum Lubin - Facebook

W piątek w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie rozegrane zostały dwa spotkania sparingowe. Pierwsze zakończyło się po zaledwie trzech setach – Miedziowi szybko pokonali MKS Będzin. W drugim natomiast emocji było więcej, a ostatecznie Stal Nysa triumfowała nad BBTS-em Bielsko-Biała.

Od pierwszych piłek zespoły z Lubina i Będzina zacięcie walczyły o punkty. Masahiro Sekita, mimo że w Lubinie jest od niedawna, zdążył się już zgrać z drużyną i na boisku prezentował się bardzo dobrze. Z każdą następną minutą przewaga ekipy Pawła Ruska nad rywalem wzrastała.Ze skrzydeł mocno atakowali Remigiusz Kapica (łącznie zdobył 15 punktów, 68% skuteczności w ataku) i Marcin Waliński (łącznie 14 oczek, w tym 3 asy serwisowe). Będzinianie walczyli dzielnie, często posyłając mocne zagrywki oraz ataki, ale nie byli w stanie przeciwstawić się świetnie grającej drużynie Miedziowych. Warto zaznaczyć, że skuteczność lubińskiego zespołu w ataku wynosiła dobre 67%.

Cuprum Lubin – MKS Będzin 3:0
(25:20, 25:19, 25:22)

Składy zespołów:
Cuprum: Waliński (14), Gunia (8), Ferens (9), Sekita (1), Pietraszko (10), Kapica (15), Szymura (libero) oraz Maruszczyk, Jimenez i Sas (libero)
MKS: Musiał (12), Ratajczak (4), Swodczyk (5), Koppers (4), Gonciarz, Rohnka (7), Marek (libero) oraz Stankov (2), Ptaszyński (3), Gawryszewski (1) i Kańczok

W drugim meczu pierwszego dnia na parkiecie spotkały się zespoły Stali Nysa i BBTS-u Bielsko-Biała. To spotkanie było dużo bardziej wyrównane niż poprzednie. Niemal od początku drużyny szły łeb w łeb (10:10, potem 16:16). Walka była zacięta i żadna drużyna nie potrafiła wypracować przewagi większej niż jeden punkt. Akcje były długie, a obrony bardzo ofiarne. Dopiero w samej końcówce na minimalne prowadzenie wyszli siatkarze Stali (23:21), a chwilę później zwyciężyli w pierwszej partii 25:23. Podobna sytuacja miała miejsce w drugim secie, gdy znów walka była wyrównana. Różnica była taka, że tym razem o krok przed Stalą byli siatkarze z Bielska-Białej. Niewielką przewagę dowieźli do końca i doprowadzili do remisu.Trzecia odsłona zakończyła się grą na przewagi 27:25 dla zawodników z Nysy. W czwartej nysanie dopięli swego i nie pozwolili wyrwać sobie zwycięstwa z rąk.

Stal Nysa – BBTS Bielsko-Biała 3:1
(25:23, 23:25, 27:25, 25:21)

Składy zespołów:
Stal: Szwaradzki (14), Komenda, Stahl (14), Mbaye (9), Kwasowski (16), Penchev (12), Dembiec (libero) oraz Ruciak (libero) oraz Dębski, Szczurek i Schamlewski (1)
BBTS: Macionczyk (3), Kapelus (8), Hunek (5), Cedzyński (13), Ryan (2), Gryc (20), Ledwoń (libero) oraz Fijałek (libero) oraz Gil (1), Oniszk, Hanes, Siek i Piotrowski (13)

W sobotę o godzinie 11:00 na parkiecie spotkają się pierwszoligowcy: MKS Będzin i BBTS Bielsko-Biała, natomiast o 14:00 Cuprum Lubin powalczy ze Stalą Nysa.

źródło: informacja prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę