Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Lewiatan Mazovia Beach Ball same siatkarskie rarytasy

W Lewiatan Mazovia Beach Ball same siatkarskie rarytasy

Po dwóch latach przerwy siatkówka plażowa wróciła nad zalew Topornia w nadzwyczajnym stylu. Rywalizacja w Lewiatan Mazovia Beach Ball Przysucha stoi na niezwykle wysokim poziomie, nie brakuje długich i zaciętych spotkań. Nie ma praktycznie w ogóle łatwych meczów, a kibice mogą być usatysfakcjonowani tym, co oglądają na boiskach.

Eliminacje do turnieju głównego stały na niezłym, wyrównanym poziomie, natomiast główna część zmagań przyniosła jeszcze więcej siatkówki na rewelacyjnym poziomie. Tak naprawdę spotkania rozgrywane bez większych emocji można policzyć na palcach jednej ręki. Do Przysuchy w tym roku przyjechały również pary kadrowe, co zmobilizowało pozostałych uczestników do walki.

Po całodziennej i wydłużonej przez liczne tie-breaki grze w sobotę wyłoniono już po dwie pary półfinałowe W turnieju kobiet do strefy medalowej bez porażki awansowały Martyna Kłoda i Justyna Tylutki, a także Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek. Ta pierwsza para w swojej drodze do półfinału pokonała najpierw w długim i fantastycznym meczu duet Jundziłł/Ceynowa. Następnie rozegrała kolejne trzysetowe i udane starcie z teamem Gruszczyńska/Strąg, a w ćwierćfinale pokonała również w tie-breaku drużynę Łukaszewska/Zdon.

Reprezentantki Polski w pierwszym swoim starciu pokonały Monikę Brzostek i Anetę Kaczmarek 2:0, a w drugiej rundzie takim samym wynikiem wygrały z parą Magdalena Saad/Izabela Błasiak. Tylko w drugiej odsłonie Wojtasik i Kociołek napotkały opór ze strony rywalek. Prawdziwy sprawdzian czekał je w ćwierćfinale, w którym po drugiej stronie siatki stanęły Kvapilova/Kubickova. Czeszki w polskich turniejach spisują się zawsze bardzo dobrze, zawsze wygrywają, ale tym razem o zwycięstwo będzie im ciężej. W tym meczu górą okazała się polska dwójka i to w dwóch setach.

Z prawej strony turniejowej drabinki do ćwierćfinału awansowały Dorota Strąg i Jagoda Gruszczyńska, które w kolejnych meczach wygrały z duetami Chyła/Herrmann (2:0) oraz Kaczmarek/Brzostek (2:1). O półfinał powalczą także Magdalena Saad i Izabela Błasiak, które po pierwszej porażce w dwóch setach wygrywały z Szczytowicz/Tokarska i Rapacz-Matras/Szychowska.

Po porażkach w ćwierćfinałach z lewej strony na prawą przeszły pary Kvapilova/Kubickowa i Łukaszewska/Zdon. Ta pierwsza wcześniej wygrała z duetem Chyła/Herrmann, choć ten postawił trudne warunki gry, oraz w dwóch szybkich setach pokonała team kadrowy Łodej/Zackiewicz. Łukaszewska/Zdon w pierwszej rundzie okazały się lepsze od Gierczyńska/Jochym, a w kolejnej od Radkowiak-Kiedacz/Klocek. Oba mecze wygrywały 2:0.

Przez turniej mężczyzn jak burza przeszli Michał Kądzioła i Marcin Ociepski. Najpierw z łatwością pokonali duet Poinc/Figueiredo, a następnie po ciekawym starciu wygrali z kadrową dwójką Florczyk/Szałankiewicz. W ćwierćfinale czekał ich już trudny pojedynek z Jarosławem Lechem i Michałem Koryckim. Emocjonujące spotkanie rozgrywane przy pełnych trybunach zakończyło się wygraną 2:1 Kądzioły i Ociepskiego, co dało im już awans do półfinału.

Bez porażki na koncie awansowali do niego również Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Ta dwójka w swoim pierwszym meczu pokonała 2:0 duet Sobstyl/Sobstyl. W kolejnym musiała już zostawić na boisku dużo sił, bowiem Michał Głowacki i Michał Witkoś do samego końca walczyli o wygraną. W ćwierćfinale po drugiej stronie siatki stanęli z kolei młodzi kadrowicze – Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk. Z tym duetem Brożyniak i Janiak poradzili sobie szybciej i w niedzielę powalczą o medale Lewiatan Mazovia Beach Ball Przysucha 2021.

O tę możliwość zagrają w niedzielę rano Jarosław Lech i Michał Korycki. Ta dwójka przed porażką w ćwierćfinale z łatwością rozprawiła się z parą Dudek/Dudek, a następnie w trzech setach i po trudnym meczu pokonała drużynę Kozłowski/Stępień. W tej samej sytuacji są Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk, którzy swoje dwa pierwsze spotkania z Ciemachowski/Sulima i Lewicki/Maziarek wygrywali w dwóch setach.

O półfinał z prawej strony powalczą Jakub Szałankiewicz i Mateusz Florczyk. Reprezentanci Polski w pierwszym turniejowym starciu pokonali 2:0 duet Krasiński/Zięba, a następnie trafili na Kądziołę i Ociepskiego, którzy okazali się lepsi. Z prawej strony turniejowej drabinki kadrowicze pokonali duet Kozłowski/Stępień oraz Ciemachowski/Sulima, a w niedzielę rano zagrają ze swoimi kolegami z kadry Kruk/Miszczuk. Z Lechem i Korycki o strefę medalową zagrają Głowacki/Witkoś, którzy w pierwszej rundzie pokonali parę Jaroszczak/Prus, w drugiej ulegli Brożyniakowi i Janiakowi, a po prawej stronie turniejowej drabinki w dwóch tie-breakach wygrali z Radzikowski/Kałuża i Lewicki/Maziarek.

Niedzielna rywalizacja w Lewiatan Mazovia Beach Ball Przysucha 2021 rozpocznie się o godz. 9:00 ćwierćfinałami siatkarek. O 10:00 na boiska wybiegną siatkarze. W trakcie turnieju odbywa się również wiele aktywności w ramach miasteczka sportu. Przez cały dzień dzieci i młodzież mają zapewnione wiele atrakcji – treningi z gwiazdami, zajęcia na trampolinach, zajęcia z Zumby, dmuchańce i wiele innych. Wydarzenie organizowane we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Mazowsze serce Polski.