Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Austria M: 3 zespoły bez porażki, Gulak liderem Union Raiffeisen

Austria M: 3 zespoły bez porażki, Gulak liderem Union Raiffeisen

W austriackiej ekstraklasie rozegrano trzecią kolejkę. Po niej wciąż 3 zespoły są bez porażki. Z „polskich” ekip najlepiej radzi sobie Union Raiffeisen Waldviertel. Drużyna Krzysztofa Gulaka i Mateusza Śnieżka wygrała z SK Zadruga, a pierwszy z nich był jej liderem.

Gulak dał zwycięstwo swojej drużynie

W „polskim” meczu Union Raiffeisen Waldviertel pokonał u siebie SK Zadruga Aich/DOB. Goście tylko w trzecim secie znaleźli sposób na pokonanie rywali. Zbytnio nie pomógł im Aleksander Grzegorczyk, który na boisku pojawił się tylko w jednym secie, ale nie zdołał zapunktować. Z kolei gospodarzy do wygranej poprowadził Krzysztof Gulak, który zdobył 23 punkty. Polak popisał się 2 asami serwisowymi, 3 blokami, a w ataku uzyskał 47% skuteczności. Do tego 21 razy przyjmował serwis rywali i popełnił tylko 1 błąd. Mateusz Śnieżek wchodził na zmiany, ale też zapisał się w protokole meczowym, bowiem skończył 1 atak.

W meczu dwóch ostatnich zespołów w tabeli VCA Amstetten nie sprostał na wyjeździe UVC TLC Weiz. Goście tylko w drugim secie znaleźli sposób na pokonanie rywali, a kluczowy dla losów meczu był trzeci, którego przegrali po batalii na przewagi. Do sukcesu gospodarzy poprowadził Michael Ladner, który zdobył 17 oczek. Wśród gości tym razem na boisku nie pojawił się Ignacy Derejczyk, natomiast w składzie meczowym zabrakło Tomasza Błądzińskiego.

Trzy zespoły bez porażki

Nie powiodło się UVC Ried/Innkreis, który na wyjeździe musiał uznać wyższość Hypo Tirol Volleyballteam. Najbardziej przyjezdni postawili się rywalom w drugiej partii, którą przegrali na przewagi. Tym razem Tomasz Rutecki wchodził tylko na zmiany i nie zdobył żadnego punktu. Wśród gospodarzy wyróżnił się Luan Weber, który zakończył mecz z 13 punktami na koncie.

Trzecie zwycięstwo w rozgrywkach odniósł TSV Raiffeisen Hartberg, który tym razem u siebie w czterech setach uporał się z TJ Sokolem Wien. Goście byli blisko tie-breaka, ale czwartą partię przegrali po batalii na przewagi. Prym wśród gospodarzy wiódł Dmytro Fedorenko, który zapisał na koncie 20 oczek. Z kolei VBK Klagenfurt przegrał we własnej hali 0:3 z UVC Holding Graz. Najbliżej przedłużenia spotkania był w trzeciej odsłonie, którą przegrał po walce na przewagi. Liderem gości był Arwin Kopschar, który zdobył 21 punktów.