Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > #VolleyWrocław nie szuka nowego trenera, Dawid Murek poprowadzi zespół

#VolleyWrocław nie szuka nowego trenera, Dawid Murek poprowadzi zespół

fot. Łukasz Krzywański

– W święta miałem sporo czasu na przemyślenia i podjąłem decyzję, że nie będziemy szukali nowego trenera w miejsce Wojciecha Kurczyńskiego. Damy szansę Dawidowi Murkowi. Nie ma wprawdzie wielkiego doświadczenia w tym zawodzie, ale pali się do pracy i chce przekazywać dziewczynom swoją wielką wiedzę o siatkówce  – powiedział prezes #VolleyWrocław Jacek Grabowski.

Dawid Murek poprowadził już wrocławianki w meczu z Radomką Radom. #Volley wprawdzie ten mecz przegrał, ale dopiero w tie-breaku i pozostawił po sobie naprawdę dobre wrażenie.  – Pogratulowałem po tym spotkaniu Dawidowi, bo zespół pod jego wodzą naprawdę bardzo dobrze zagrał – mówi Jacek Grabowski. –  Żadnych wielkich celów przed Murkiem nie będziemy stawiali. Chodzi o to, żeby drużyna prezentowała dobrą siatkówkę, jak w meczu z Radomką i zajęła bezpieczne miejsce w tabeli dające utrzymanie – dodaje prezes wrocławskiego zespołu.

43-letni Murek to jeden z najlepszych polskich siatkarzy ostatnich lat, trzykrotny mistrz Polski, mający na koncie 277 występów w reprezentacji kraju. W barwach #VolleyWrocław występuje jego córka, Natalia. – Dawid nie faworyzuje Natalii i oboje doskonale radzą sobie z tą niecodzienną sytuacją. Fakt, że ojciec zostanie pierwszym trenerem będzie dla córki dodatkową motywacją. Nie widzę tutaj żadnego zagrożenia – przekonuje Grabowski.

źródło: sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved