Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

#VolleyWrocław rozpoczął przygotowania

Po wakacyjnej przerwie siatkarki #VolleyWrocław rozpoczynają misję „TAURON Liga sezon 2021/2022”. W poniedziałek 19 lipca wszyscy spotkali się w hali i zainaugurowali okres przygotowawczy. O planach na ten czas opowiedział pierwszy trener drużyny Dawid Murek.

W zespole, jak i samym sztabie zaszło sporo zmian. W te rozgrywki drużyna wkracza z hasłem #MuremZaMurkiem. Budując dom czy mur niezwykle ważne są fundamenty. Analogicznie sytuacja wygląda w zespole siatkarskim, gdzie niezwykle ważne są solidne podstawy. Skład tworzy siedem siatkarek z poprzedniego sezonu. Drużynę uzupełniają doświadczone, ale także młode i utalentowane zawodniczki.Jeżeli chodzi o skład zespołu, to zostało z nami 7 dziewczyn, które chcieliśmy bardzo zatrzymać i to nam się udało. Większość nowych siatkarek to połączenie doświadczenia i młodości. Jest też kilka wielkich powrotów. To wszystko daje nam duży potencjał, który mam nadzieję zostanie wykorzystany w 100%  – powiedział trener #VolleyWrocław Dawid Murek. 

Pomiędzy sezonami siatkarki w większości udały się na urlopy oraz wakacje. Taki odpoczynek i regeneracja jest niezwykle ważna dla zdrowia fizycznego, a także psychicznego. Z czasem został wdrożony indywidualny plan, który podopieczne szkoleniowca Dawida Murka realizowały w siłowni. Nad wszystkim czuwał nowy trener przygotowania motorycznego Bartosz Groffik. Dokładnie 19 lipca zespół spotkał się wspólnie na treningu w hali. Kibice, jeszcze przed startem TAURON Ligi, będą mogli podziwiać reprezentantki #VolleyWrocław na piasku, gdyż na przełomie lipca i sierpnia wrocławianki zagrają w PreZero Grand Prix PLS – rozgrywkach plażowych czwórek, które odbędą w Gdańsku. Później drużyna skupi się już tylko na przygotowaniach do sezonu halowego.

– Pierwszy okres przygotowań będzie wyglądał w taki sposób, że nasza uwaga głównie będzie skoncentrowana na treningach w siłowni oraz sali, gdzie będziemy pracować nad techniką. Dodatkowo przeprowadzimy 3 jednostki treningowe na piasku, które nas wprowadzą w turniej w Gdańsku, czyli PreZero Grand Prix. Po tym okresie, tj. 2 tygodniach pracy nasza uwaga będzie dodatkowo skupiona na treningach w sali, gdzie będziemy pracować nad systemem naszej gry, taktyką i dużo gry w szóstkach. Pod koniec sierpnia planowane są sparingi – dodał Dawid Murek

Informacje na temat sparingów oraz rywali #VolleyWrocław będzie podawał na bieżąco. Pierwszą kolejkę w ramach TAURON Ligi siatkarki wrocławskiej drużyny rozegrają na wyjeździe. Ich rywalem będzie IŁ Capital Legionovia Legionowo. Spotkanie zaplanowano na 25 września. Podopieczne trenera Dawida Murka inauguracyjny, domowy mecz w Hali Orbita zagrają 2 października.

źródło: #VolleyWrocław

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę