Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > #VolleyWrocław w najbliższych dniach dwukrotnie zagra z MKS-em Kalisz

#VolleyWrocław w najbliższych dniach dwukrotnie zagra z MKS-em Kalisz

fot. Michał Szymański

Sytuacja w lidze jest wciąż niepewna, a zarazem bardzo dynamiczna. Koronawirus po raz kolejny pokrzyżował plany. W tej kolejce nie odbędzie się zaplanowany mecz #VolleyWrocław z ŁKS-em, postanowiono zatem, że zostanie awansem rozegrane spotkanie II rundy TAURON Ligi – z Energą MKS Kalisz.

Po poprzednim sezonie w Enerdze MKS Kalisz postawiono na zmiany. Pracę na stanowisku trenera kontynuuje Jacek Pasiński i to on zajął się przebudową zespołu. W Kaliszu postawiono na utalentowane, młode Polki. W zespole pozostały tylko cztery zawodniczki: Justyna Łysiak, Monika Ptak, Weronika Centka oraz Zuzanna Szperlak. Kolejne pięć nowych siatkarek zdobywało w barwach Energi MKS złoto mistrzostw Polski juniorek, a teraz wzmocniło seniorską kadrę. Do Kalisza sprowadzono także: Monikę Gałkowską, Karolinę Bednarek, Magdalenę Damaske i Oliwię Bałuk.W 6. kolejce MKS Kalisz powinien rozegrać wyjazdowy mecz z Grupą Azoty Chemik Police. Do sportowej potyczki jednak nie doszło. Powodem zachorowania na koronawirusa w drużynie z Polic. Kaliszanki rozegrały do tej pory 5 spotkań i z dorobkiem 10 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli TAURON Ligi. Na swoim koncie mają 4 zwycięstwa oraz jedną porażkę. Ostatnie ligowe starcie odbyło się 12 października – z drużyną Joker Świecie. Od początku meczu widać było większą mądrość w grze kaliszanek. Beniaminek walczył do końca, ale doświadczenie MKS-u zatriumfowało (3:1).

Wirus SARS-CoV-2 po raz kolejny zmienił plany siatkarkom #VolleyWrocław. Na szczęście ten przeciwnik został już pokonany. Głodne gry wrocławianki pierwotnie miały mierzyć się z ŁKS-em Commercecon Łódź. Niestety u zawodniczek z łódzkiego wykryto zakażenie koronawirusem i zespół udał się na kwarantannę. Okres ten został więc przeznaczony na treningi oraz szlifowanie formy. #VolleyWrocław na ten moment nie ma najkorzystniejszego bilansu w tabeli TAURON Ligi. W trzech rozegranych spotkaniach siatkarki trzykrotnie poniosły porażkę. Liczby jednak nie oddają sytuacji na boisku. Wrocławianki prezentowały dobry poziom gry, jednak po drugiej stronie siatki stały mocne rywalki z najwyższej ligowej półki.

Okazja do zdobycia pierwszych punktów już we wtorek 27 października. Odbędzie się wtedy spotkanie rozegrane awansem – z II rundy – z MKS-em Kalisz. Co ciekawe na przyszłą niedzielę zaplanowane jest kolejne spotkanie obu drużyn – tym razem planowe, z I rundy fazy zasadniczej.

Wtorkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00, niedzielne o 20:30. To drugie jest zaplanowane jako transmitowane przez telewizję Polsat. O ewentualnej transmisji wtorkowego spotkania klub poinformuje niebawem.

źródło: volleywroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved