Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > #VolleyWrocław jedzie do Gdańska w zmienionym składzie

#VolleyWrocław jedzie do Gdańska w zmienionym składzie

fot. Klaudia Piwowarczyk

W ten weekend nastąpią ostateczne rozstrzygnięcia w premierowej edycji PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Zespół #VolleyWrocław znalazł się w najlepszej czwórce wśród drużyn żeńskich i w piątek powalczy o triumf w całych rozgrywkach.

PreZero Grand Prix PLS to cykl rozgrywek w siatkówkę plażową. 8 drużyn żeńskich i 16 męskich walczy o zwycięstwo w premierowej odsłonie. Rozgrywki są połączeniem plażówki i halowej odmiany siatkówki, a przede wszystkim nagrodą dla kibiców, którzy pozbawieni zostali sportowych emocji w związku z pandemią koronawirusa.



W turnieju eliminacyjnym #VolleyWrocław zajął 2. miejsce, ulegając tylko Grot Budowlanym Łódź i to po emocjonującym spotkaniu, który zakończył się tie-breakiem. W Krakowie z dobrej strony pokazała się cała drużyna, a jeden z komentatorów przyznałby MVP całego turnieju kapitan wrocławianek – Agnieszce Adamek.

Na finał do Gdańska, #VolleyWrocław jedzie w nieco zmienionym składzie. W drużynie pozostanie Agnieszka Adamek (kapitan) oraz Paula Słonecka i Adrianna Szady. Skład uzupełnią: Natalia Murek, Małgorzata Jasek, Aleksandra Gancarz, Weronika WołodkoKarolina Pancewicz. Zmiany spowodowane są tym, że Joanna Chorąża i Julia Kleszcz zagrają w finale mistrzostw Polski kadetek w plażówce. Można powiedzieć, że w #VolleyWrocław trwa iście plażowy okres. Julia Pańko natomiast doznała kontuzji podczas finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorek w plażówce w zeszły weekend.

#VolleyWrocław swoje mecze rozegra w piątek. Półfinał z Enea PTPS-em Piła zaplanowany jest na 12:30. W przypadku zwycięstwa wrocławianki zagrają w finale ze zwycięzcą drugiej pary (mecz o 11:00), którą stanowią Grot Budowlani Łódź i KS Pałac Bydgoszcz. Finał zaplanowany został na 17:00, zaś mecz o 3. miejsce na 15:30.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved