Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Nie zamykam przed nikim drzwi

Vital Heynen: Nie zamykam przed nikim drzwi

fot. Aleksandra Twardowska

– Nie zamykam przed nikim drzwi i zawsze biorę pod uwagę różne okoliczności jak kontuzje czy objawienie nowego talentu w najbliższym sezonie ligowym. Jednak istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że dwunastkę na przyszłoroczne igrzyska wybiorę z tego grona, które przyjedzie w tym roku do Spały – wyjaśnił w rozmowie z Przeglądem Sportowym Vital Heynen.

Za dwa tygodnie rozpocznie się pierwszy etap zgrupowania w Spale. Na liście powołań znalazło się 19 nazwisk. Jedynie grono przyjmujących jest znacznie poszerzone. Vital Heynen zaprosił do spały aż dziewięciu siatkarzy, grających na tej pozycji. – To też forma nagrody za świetny sezon dla takich siatkarzy jak Bartosz Bednorz za świetne występy w Modenie czy Tomasz Fornal, który w Jastrzębskim Węglu potwierdził swój talent. Jeśli ktoś dokładnie przyjrzy się temu jak pracowałem z kadrą w poprzednich dwóch sezonach, to moje wybory są bardzo logiczne. Poza Karolem Kłosem (dwa lata temu zrobił sobie roczną przerwę od kadry ze względów zdrowotnych – przyp.red.) nie ma na liście zawodnika, który w mojej reprezentacji nie byłby od 2018 roku – wyjaśnił trener reprezentacji Polski. – Nie zamykam przed nikim drzwi i zawsze biorę pod uwagę różne okoliczności jak kontuzje czy objawienie nowego talentu w najbliższym sezonie ligowym. Jednak istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że dwunastkę na przyszłoroczne igrzyska wybiorę z tego grona, które przyjedzie w tym roku do Spały – dodał.Dotychczas na zgrupowanie siatkarze przyjeżdżali tuż po zakończeniu sezonu ligowego. Teraz zawodnicy są po dwumiesięcznym rozbracie z siatkówką. Trener Heynen zaplanował dwa zgrupowania – pierwsze zaplanowane od 1 do 13 czerwca a drugie od 29 czerwca do 11 lipca. – Potrzebujemy czterech tygodni treningów, żeby w ogóle mówić o jakichkolwiek meczach towarzyskich. PZPS jest na etapie ustaleń gdzie, kiedy i z kim mielibyśmy zagrać. Czekają na odpowiedzi od reprezentacji krajów sąsiadujących z Polską. Wiem, że Karol Kłos proponował mecz kadra A kontra kadra B, ale może po prostu kadra B zagrałaby z dziennikarzami (śmiech) – powiedział Heynen.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę