Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Vital Heynen prognozuje: 3:1 na korzyść Zenita Kazań

Vital Heynen prognozuje: 3:1 na korzyść Zenita Kazań

fot. Piotr Sumara - pzps.pl

W rosyjskiej ekstraklasie w niedzielę dojdzie do pojedynku dwóch Zenitów. Zenit Kazań, w którym występuje Bartosz Bednorz, podejmie Zenit Sankt Petersburg. Vital Heynen, trener  Sir Safety Perugia i reprezentacji Polski, wcielił się w rolę eksperta dla portalu business-gazeta.ru i przeanalizował szanse obu drużyn. – Wiem wszystko o Zenicie Kazań, bo w tym sezonie w drużynie gra Bartosz Bednorz. Jestem z nim w stałym kontakcie, komunikujemy się regularnie. Dlatego doskonale wiem, co dzieje się w Kazaniu. Niestety nie mogę tego samego powiedzieć o Zenicie z St. Petersburga. Klub musi kupić polskiego zawodnika! – rozpoczął swoim stylu analizę.

 – Bartosz powiedział mi, że naprawdę lubi Rosję i Kazań. Został dobrze przyjęty, ciężko pracuje. Zespół prowadzi poważne treningi zarówno nad aspektem fizycznym, jak i techniką. I nawet teraz wydaje mu się, że wciąż może zrobić krok do przodu tak, jak to robił przez ostatnie lata – powiedział Heinen. – Jeśli chodzi o prognozę na mecz, w kadrze Kazania jest zawodnik reprezentacji Polski. I tak go poprę. Więc moja prognoza na mecz to 3:1 na korzyść Zenita Kazań. A Bednorz to z pewnością najlepszy zawodnik meczu!

Zdaniem Belga oba Zenity to najsilniejsze zespoły w mistrzostwach Rosji, a rywalizować z nimi mogą Dynamo Moskwa i Kuzbass Kemerowo. Heynen uważa ligę rosyjską i włoską za najlepsze na świecie, a ligę polską plasuje na trzecim miejscu.

Heynen został również poproszony o porównanie stylu trenerów – 53-letniego Władimira Alekno i 44-letniego Tuomasa Sammelvuo. Pochwalił obu kolegów z różnych pokoleń i zauważył, że jego podejście do pracy jest skrzyżowaniem ich metod. – Wydaje mi się, że aby kierować i motywować zespół, Alekno przede wszystkim wykorzystuje swoją charyzmę, a Tuomas wykorzystuje swoją energię jako młody trener. Widoczne są dwa różne style i podejścia. Możesz godzinami dyskutować, który styl jest lepszy. Napisano setki książek na temat zarządzania zespołem. Najważniejsze jest to, że zarówno Alekno, jak i Sammelvuo wykonują z tym doskonałą robotę. Osobiście bardziej skłaniam się ku metodzie, według której Tuomas zarządza zespołem. Staram się też przez cały czas być w bliskim kontakcie z moimi zawodnikami. Nie mogę powiedzieć na pewno, ale może Alekno robi to samo. Widzimy przynajmniej, że osiąga fantastyczne wyniki, co jest najważniejsze dla zespołu. Myślę, że Alekno i Bernardinho są najlepszymi trenerami na świecie – powiedział Heynen, zauważając, że reprezentacja Iranu może osiągnąć dobre wyniki na igrzyskach olimpijskich, jeśli Alekno w końcu tam dotrze. O rozmowach rosyjskiego trenera z irańską federacją siatkówki dyskutuje się od lipca, ale szczegółów wciąż nie ma.

Belgijski trener reprezentacji Polski uważa swoją drużynę, a także Włochy, Rosję, Francję, USA i Brazylię za faworytów igrzysk w Tokio. – Dla mnie głównym zadaniem jest to,  jak wynieść Polskę na najwyższy poziom. Jeśli Polska nie pokaże swojej siatkówki, nie będziemy mieli szans na igrzyskach olimpijskich. Jeśli chodzi o Rosję, masz wielu światowej klasy graczy. A jeśli drużyna Sammelvuo jest gotowa do turnieju, ma wszelkie szanse na wygraną. Ale dałbym 1% więcej reprezentacji Polski. W końcu to moja drużyna i moi zawodnicy, muszę ich chronić – powiedział Vital Heynen.

Meczu pomiędzy Zenitami odbędą się w Kazaniu 25 października. Początek zaplanowano na godzinę 19:00 czasu moskiewskiego.

źródło: opr. własne, sport.business-gazeta.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved