Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Vital Heynen: Nauczyliśmy się wygrywać w trudnych momentach

Vital Heynen: Nauczyliśmy się wygrywać w trudnych momentach

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polscy siatkarze zanotowali czwarte zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach Europy siatkarzy. Bohaterem spotkania został Łukasz Kaczmarek, który zdobył 15 punktów. – Jeśli będzie grał tak, jak z Belgią, musi być na boisku! – uśmiecha się Vital Heynen, selekcjoner biało-czerwonych, w rozmowie z Interia.pl.

Sposób, w jaki polscy siatkarze wygrali z Belgią, był najlepszą odpowiedzią na wywalczone w kiepskim stylu zwycięstwo z Grecją. Tym razem Polacy kontrolowali przebieg spotkania, błyszcząc szczególnie w bloku. Nic dziwnego, że po meczu Heynen wyglądał na zrelaksowanego.– Najważniejsze, że wygraliśmy. W tym turnieju w każdym meczu jest jednak trudno. Podobnie było w drugim secie z Belgią. Gdybyśmy go przegrali, przeżywalibyśmy podobną sytuację, jak dzień wcześniej. Tym razem byliśmy jednak zdecydowanie skuteczniejsi. Łomacz i Kaczmarek wykonali dobrą robotę. Nauczyliśmy się wygrywać w trudnych momentach. Powoli, powoli widzę progres w naszej grze. Może nie byliśmy na czas gotowi, w pełni formy, ale zbliżamy się do niej – przekonuje trener Polaków.

Wiele rzeczy nie działa jeszcze w stu procentach. Nie jest łatwo, gdy zawodnicy muszą przygotowywać się do meczów przez trzy dni z rzędu. To było nasze czwarte spotkanie w ciągu pięciu dni, taki rytm kosztuje mnóstwo energii. W dodatku jesteśmy po długim i trudnym sezonie. Widzę wiele małych rzeczy do poprawy. Ale teraz gramy w rytmie mecz, dzień przerwy, mecz, dwa dni przerwy i znów mecz. To daje nam nieco większy margines na podnoszenie naszego poziomu – ocenia Belg.

*Rozmawiał Damian Gołąb
*Więcej w serwisie Interia.pl

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę