Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Vital Heynen: Nadal przyzwyczajamy się do różnicy czasu

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Minęło siedem dni, a my nadal nie jesteśmy w pełni przystosowani do tej strefy czasowej. Cieszę się, że przyjechaliśmy odpowiednio wcześnie i mamy jeszcze trzy, cztery dni, by odnaleźć się w japońskim klimacie – powiedział szkoleniowiec polskich siatkarzy Vital Heynen.

Za siatkarzami reprezentacji Polski ostatni etap przygotowawczy przed igrzyskami olimpijskimi. Było nim zgrupowanie w Takasaki, w którym wzięło udział 14 siatkarzy. – Trenowaliśmy na siłowni i w hali. Myślę, że wszystko wyszło nam bardzo dobrze. Co do psychiki, to była wyjątkowa sytuacja. Bańka, w której tu żyliśmy, była bardzo restrykcyjna. Nie wolno nam było wyjść na zewnątrz. Jeździliśmy z hotelu do hali i z powrotem. To buduje bardzo nietypową atmosferę i w tym sensie był to bardzo ciekawy pierwszy kontakt z aktualnym klimatem w Japonii. Te igrzyska są inne niż zwykle i mogliśmy już przekonać się jak ta różnica wygląda – stwierdził Vital Heynen, trener polskich siatkarzy.Wciąż przystosowują się oni do zmiany czasu, bowiem między Polską a Japonią jest aż siedem godzin różnicy. Mimo że w Japonii przebywają od tygodnia, to niektórzy siatkarze nadal odczuwają skutki zmiany strefy czasowej. – Nadal przyzwyczajamy się do różnicy czasu. Początek nie był dla mnie zadowalający. Ostatnie dni są trochę lepsze, ale niektórzy zawodnicy wciąż mają drobne urazy. Minęło siedem dni, a my nadal nie jesteśmy w pełni przystosowani do tej strefy czasowej. Cieszę się, że przyjechaliśmy odpowiednio wcześnie i mamy jeszcze trzy, cztery dni, by odnaleźć się w japońskim klimacie. Obóz był w tym pomocny – dodał trener biało-czerwonych.

W środę udali się oni już do wioski olimpijskiej. Z drużyną pożegnali się już Tomasz Fornal i Norbert Huber, którzy wrócą do kraju. Tymczasem pozostała część kadry czeka już na pierwszy pojedynek w igrzyskach olimpijskich. W nim rywalem mistrzów świata będą Irańczycy. Następnie podopieczni Vitala Heynena w fazie grupowej zmierzą się jeszcze z Włochami, Wenezuelczykami, Japończykami i Kanadyjczykami.

źródło: inf. własna, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę