Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Spacerek Visły na inaugurację

I liga M: Spacerek Visły na inaugurację

W czwartkowy wieczór do rywalizacji w I lidze przystąpiły Visła Proline Bydgoszcz i SMS PZPS Spała. Obyło się bez niespodzianki, bo podopieczni Michala Masnego pewnie przed własną publicznością pokonali spalską młodzież 3:0. Trochę walki było jedynie w pierwszym i drugim secie.

W mecz lepiej weszli bydgoszczanie, którzy po zbiciach Tomasza Polczyka odskoczyli od rywali na 5:3. Asa serwisowego dołożył Damian Radziwon, a trener gości poprosił o czas (10:7). Do walki próbował ich poderwać Igor Rybak, ale kolejne punktowe zagrywki Antoniego Kwasigrocha i Pawła Cieślika powodowały, że Visła dyktowała warunki gry (15:11). Oba zespoły myliły się w ataku, ale SMS wciąż była w defensywie (20:15). Po błędzie rywali spalska młodzież zbliżyła się jeszcze na 21:23, ale za sprawą Krzysztofa Rykały gospodarze triumfowali w premierowej odsłonie 25:21.

Krótki zryw spalskiej młodzieży

W drugim secie poszli za ciosem, a Kwasigroch dał im nadwyżkę (6:3). Gości do walki próbował poderwać Jakub Kiedos, ale popełniali zbyt dużo błędów, przez co wciąż na prowadzeniu byli bydgoszczanie. Dopiero udana kontra Rybaka sprawiła, że spalska młodzież wróciła do gry (13:13). Próbowała dotrzymać kroku rywalom, lecz dzięki blokowi to Visła odbudowała niewielką nadwyżkę (19:17). W końcówce asa serwisowego dołożył Polczyk, a Radziwon przypieczętował zwycięstwo Visły w tej części spotkania (25:20).

W trzecim secie podopieczni trenera Masnego nie zwalniali tempa. Dzięki blokowi szybko zaczęli uciekać przeciwnikom (6:3). Kolejne oczka zdobywali przy serwisie Cieślika, a po kontrze Polczyka wygrywali już 10:5. W ataku przypomniał o sobie Rykała, a przyjezdni byli coraz bardziej bezradni. W ataku po stronie gospodarzy pokazali się też zmiennicy – Emil Narkowicz i Łukasz Szarek, a Visła pewnie kroczyła do zwycięstwa (20:10). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, a bydgoszczanie wygrali 25:15.

MVP: Paweł Cieślik

BKS Visła Proline Bydgoszcz – SMS PZPS Spała 3:0
(25:21, 25:20, 25:15)

BKS:  Cieślik (12), Radziwon (7), Kwasigroch (8), Polczyk (8), Słotarski (1), Rykała (12), Dzierżyński (libero) oraz Kaźmierczak, Narkowicz (1), Czetowicz, Szarek (3), Malinowski (libero)
SMS:Kiedos (5), Potrykus (5), Becker, Urbańczyk (3), Gołębiowski (2), Rybak (10), Kubacki (libero) oraz Kotela (libero), Serewis (1), Dróżdż (1), Jańczyk, Kupkowski, Olejniczak