Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Niespodzianka w Bydgoszczy, Visła pokonała faworyta

I liga M: Niespodzianka w Bydgoszczy, Visła pokonała faworyta

Siatkarze Bogdanki Arki Chełm nie będą mile wspominali wyprawy do Bydgoszczy, bo przegrali tam w ramach dziesiątej kolejki I ligi z Visłą Proline. Gospodarze słabo weszli w mecz, ale z seta na set grali coraz lepiej, ostatecznie wygrywając 3:1.

Mocne otwarcie beniaminka

W mecz lepiej weszła Arka, ale po bloku Tomasza Polczyka Visła szybko wróciła do gry (5:5). Przy zagrywce Mikołaja Słotarskiego próbowała przejąć inicjatywę na boisku (12:10), ale zaczęła popełniać błędy, a po asie serwisowym Pawła Rusina to beniaminek doszedł do głosu (16:12). Raz po raz punktował on blokiem, a po błędnym zbiciu Pawła Cieślika sytuacja gospodarzy robiła się coraz trudniejsza (20:14). Asa serwisowego dołożył jeszcze Kacper Gonciarz, a po kontrze Łukasza Łapszyńskiego chełmianie zbliżali się do sukcesu w premierowej odsłonie. Ostatecznie po akcji Kajetana Kulika padła ona ich łupem 25:17.

W drugiego seta zdecydowanie lepiej weszła Visła. Wykorzystała ona błędy rywali, a 3 szczelne bloki pozwoliły jej szybko zbudować znaczące prowadzenie (9:4). Na środku zameldował się Damian Radziwon, a w grze gości było coraz więcej błędów (16:10). Pojedyncze udane zagrania Patryka Szwaradzkiego nie poderwały ich do walki. Za to wśród gospodarzy na siatce dobrze spisywał się Łukasz Szarek, a po asie serwisowym Cieślika Visła zmierzała do wyrównania stanu meczu. W końcówce na siatce przypomniał jeszcze o sobie Polczyk, a popsuta zagrywka Mariusza Magnuszewskiego przypieczętowała wygraną bydgoszczan w tej części spotkania (25:20).

Visła na fali

W trzeciej partii przebudzili się przyjezdni, którzy po akcji Damiana Dobosza odskoczyli od rywali na 5:3. Po bloku Visła na moment wróciła do gry, ale as serwisowy Magnuszewskiego spowodował, że przewaga ponownie była po stronie Arki (9:7). Polczyk z Szarkiem dwoili się i troili, ale dopiero błędne zbicie rywali dało bydgoszczanom remis (16:16). Oba zespoły przy remisie weszły w decydującą część seta, ale w niej kontra Szarka dała przełamanie gospodarzom. Ostatecznie po zbiciu Polczyka wygrali oni tą odsłonę 25:22.

W czwartym secie poszli za ciosem, po ataku Szarka wychodząc na prowadzenie 4:2. Przy zagrywce Szwaradzkiego Arka wróciła do gry, ale nie była w stanie przełamać rywali. Ci świetnie prezentowali się w bloku, a po asie serwisowym Polczyka przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami (13:8). Przy zagrywce Szwaradzkiego beniaminek zbliżył się na 13:16, ale na więcej nie było go stać. Szarek na spółkę z Polczykiem prowadzili Visłę do wygranej, a zadanie ułatwiali jej przeciwnicy, którzy popełniali sporo błędów (21:16). W końcówce asa serwisowego dołożył jeszcze Radziwon, a błąd chełmian zakończył całe spotkanie (25:19).

MVP: Mikołaj Słotarski

Visła Proline Bydgoszcz – Bogdanka Arka Chełm 3:1

(17:25, 25:20, 25:22, 25:19)

Składy zespołów
Visła: Słotarski (3), Rykała (2), Polczyk (17), Radziwon (12), Kwasigroch (7), Cieślik (11), Dzierżyński (libero) oraz Malinowski (libero), Czetowicz (1), Szarek (13), Gutkowski
Arka: Gonciarz (1), Rusin (2), Łapszyński (13), Kulik (7), Nowak (9), Sadkowski (4), Sas (libero) oraz Cabaj (libero), Dobosz (6), Szwaradzki (15), Magnuszewski (4)