Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Veronica Jones-Perry wróci do ligi włoskiej?

Veronica Jones-Perry wróci do ligi włoskiej?

fot. Michał Szymański

Kibice siatkówki w Polsce doskonale znają Veronikę Jones-Perry. Amerykańska zawodniczka, która może grać zarówno jako atakująca, jak i przyjmująca, występowała w aż trzech klubach TAURON Ligi. Wiele wskazuje na to, że po rocznej przygodzie w lidze brazylijskiej, wróci do Włoch. Pozyskaniem Amerykanki zainteresowany jest zespół VBC Casalmaggiore.

Gdy żegnała się z polską ekstraklasą, napisała w swoich mediach społecznościowych: „w Łodzi, Polsce, czułam się jak w domu – to miejsce, które zawsze będzie częścią tego, kim jestem„. Doświadczenie wyniesione z TAURON Ligi zaprocentowało w rozgrywkach brazylijskiej ekstraklasy.Roni Jones-Perry gra obecnie w SESC RJ/Flamengo. Jej zespół zajmuje 4. miejsce w tabeli, a Amerykanka indywidualnie również notuje bardzo dobre wyniki. Jak dotąd jest czwartą najlepiej punktującą zawodniczką SuperLigi.

Jak podaje serwis melhordovolei.com.br pozyskaniem Jones-Perry zainteresowany jest włoski klub VBC Casalmaggiore. Jeśli Amerykanka podpisze kontrakt z VBC, to będzie to jej powrót do ligi włoskiej. Przez część sezonu 2019/2020 grała bowiem w Banca Valsabbina Millenium Brescia. W trakcie rozgrywek przeniosła się do Radomki Radom, a następnie reprezentowała Grot Budowlanych Łódź i ŁKS Commercecon Łódź. Z ŁKS-em zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w sezonie 2021/2022.

Veronica Jones-Perry jest również reprezentantką Stanów Zjednoczonych, chociaż dotąd nie miała okazji występować w ważniejszych turniejach międzynarodowych. Ma za to na koncie Puchar Panamerykański z 2019 roku.

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę