Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Valentina Diouf zostaje w Korei Południowej

Valentina Diouf zostaje w Korei Południowej

fot. CEV

W poprzednim sezonie Valentina Diouf dołączyła do południowokoreańskiej drużyny Daejeon Korea Ginseng Corporation i jeszcze przed draftem do tamtejszej ligi przyznała, że przedłużyła swój kontrakt. – Miałam kilka ciekawych propozycji. Nie były jednak tak kuszące jak przedłużenie kontraktu w Korei Południowej – przyznała atakująca. 

Draft do ligi koreańskiej kobiet dopiero się odbędzie. W pierwszym etapie zgłosiło się ponad 70 zawodniczek, z których wybrano 44, z których koreańskie kluby wybiorą teraz sześć na podstawie nadesłanych filmów. Zazwyczaj siatkarki prezentowały swoje umiejętności na żywo, jednak z powodu pandemii odstąpiono od tej formy draftu.Wiadomo już na pewno, że będą one rywalizować o mniej wolnych miejsc. Valentina Diouf potwierdziła bowiem, że zostaje w Korei Południowej na kolejny sezon. – Podpisałam nowy kontrakt – przyznała 27-letnia Włoszka. – Miałam kilka ciekawych propozycji. Nie były jednak tak kuszące jak przedłużenie kontraktu w Korei Południowej – dodała atakująca.

Przed podpisaniem umowy w Korei w 2019 roku Valentina Diouf grała we Włoszech i w Brazylii, a na swoim koncie ma między innymi srebro Ligi Mistrzów z 2015 roku czy drugie miejsce w Pucharze CEV.

źródło: worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved