Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Utytułowana reprezentantka Holandii zawiesza karierę

Utytułowana reprezentantka Holandii zawiesza karierę

fot. Łukasz Krzywański

Trzydziestoletnia atakująca Oranje, Lonneke Slöetjes postanowiła na krótki rozbrat z siatkówką. Mająca na koncie liczne triumfy w lidze tureckiej, Lidze Mistrzyń i Klubowych Mistrzostwach Świata Slöetjes na boisko siatkarskie chce wrócić w styczniu przyszłego roku.

Chciałabym podzielić się czymś z wami. Ostatnio miałam dużo czasu do myślenia i doszłam do wniosku, że gdzieś po drodze straciłam radość z gry w ten najbardziej niesamowity sport na świecie. To wstyd, bo siatkówka dałam mi tak dużo. Spotkałam cudownych ludzi, osiągnęłam wiele celów, wiele się nauczyłam i wszystko to zawsze sprawiało, że byłam szczęśliwa. Dlatego podjęłam decyzję o przerwie do stycznia, by zobaczyć czy potrafię jeszcze znaleźć tę radość i miłość do gry. Mam ogromną nadzieję, że wrócę szczęśliwsza i silniejsza niż kiedykolwiek – poinformowała za pomocą swoich mediów społecznościowych Lonneke Slöetjes.

Reprezentantka Holandii ostatni sezon spędziła we włoskim Savino Del Bene Scandicci, do którego trafiła z VakifBanku Stambuł. To z tym tureckim klubem reprezentantka Holandii święciła największe sukcesy. Zdobyła dwa złote i jeden srebrny medal Ligi Mistrzyń, wywalczyła trzy mistrzostwa Turcji i brąz rozgrywek. Nie można zapominać o Superpucharze i Pucharze tego kraju. Dodatkowo dwukrotnie triumfowała w Klubowych Mistrzostwach Świata. Grając głównie w barwach narodowych Holandii w latach 2015-2017 wielokrotnie wybierana była najlepszą atakującą różnorakich rozgrywek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved