Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Utalentowany środkowy zasilił beniaminka PlusLigi

fot. tauron1liga.pl

Jest w stanie sięgać nawet wyżej niż łapie piłkę w ataku. Jego wielka kariera to nie wróżba, a realny cel. Z każdym meczem będzie umiał coraz więcej, choć już jest w stanie stanowić o sile wielu drużyn. Do LUK Politechniki Lublin dołączył Jakub Strulak.

Za Jakubem Strulakiem udany sezon w KPS-ie Siedlce. W wielu meczach młody środkowy przekraczał 60-procentową skuteczność w ataku. W meczu z LUK Politechniką Lublin nie pomylił się ani razu. Na parkiecie pojawiał się w każdym meczu ubiegłego sezonu, zdobywając 156 punktów, w tym 20 zagrywką i 43 – blokiem.Postawa Kuby w KPS-ie Siedlce pokazuje, że już teraz można polegać na jego siatkarskiej dojrzałości, choć jego potencjał wciąż pozostaje nieodkryty. Zaprosiliśmy go do kilkuletniej współpracy, mając pewność, że w każdym sezonie będzie coraz lepszy! Trener Daszkiewicz pokazał przez lata swojej pracy, że potrafi znakomicie wydobywać potencjał z młodych siatkarzy, w tym – z środkowych. Najlepszym przykładem jest Mateusz Bieniek. Wierzę, że tylko od tego duetu zależy, czy Kuba pójdzie podobną drogą. Żywimy także silne przekonanie, że kluby w Polsce, zwłaszcza w PlusLidze, odpowiadają za poziom siatkówki w kraju. Wierzę, że stwarzając Kubie warunki do siatkarskiego wzrastania, bierzemy część tej odpowiedzialności na siebie – powiedział Maciej Krzaczek, wiceprezes LUK Politechniki Lublin.

Jakub Strulak to absolwent SMS-u PZPS w Spale. Reprezentuje Polskę w kadrze U-21. Zdaniem wielu ekspertów ma ogromną szansę, by stać się jednym z następców generacji polskich siatkarzy, która obecnie stanowi o jakości polskiej siatkówki. Ten 20-letni zawodnik przemierza modelową drogę najzdolniejszych siatkarzy: zaczynał w MOS Wola Warszawa, a przez Spałę trafił na zaplecze PlusLigi. Teraz przed nim kolejny krok. – Cieszę się z tego, że będę mógł reprezentować LUK Politechnikę Lublin w PlusLidze. Jestem przekonany, że rozwinę się tutaj pod względem siatkarskim. Liczę na to, że w zbliżającym się sezonie spotkamy się z kibicami w hali, a my jako zespół będziemy reprezentować Miasto Lublin z jak najlepszej strony. Nie ukrywam, że chciałbym, abyśmy mocno namieszali w rozgrywkach – powiedział Jakub Strulak.

Zobacz również
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2021/2022

źródło: lkpslublin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę