Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Uros Kovacević: W Pekinie wizyta u fryzjera zabierała dzień, w Zawierciu dwadzieścia minut

Uros Kovacević: W Pekinie wizyta u fryzjera zabierała dzień, w Zawierciu dwadzieścia minut

fot. Bartek Dubiel / Damian Warwas

– O to czy jestem bardziej utalentowanym, czy bardziej pracującym siatkarzem należałoby pytać moich trenerów, ale według mnie jestem zawodnikiem ciężko pracującym. Jeżeli miałbym siebie opisać trzema słowami, to jednym z nich byłoby „niecierpliwy” i przy tym jednym zostańmy – powiedział w wywiadzie dla Polsatu Sport Uros Kovacević. 

– Nie potrafię żyć bez zwycięstw. Gdybym nie był siatkarzem, to zapewne uprawiałbym inny sport, chyba koszykówkę. Nie mam innych pasji niż siatkówka, ale gdybym miał czegoś spróbować, to bycia pilotem – dodał siatkarz.Przyjmujący zwiedził już wiele zakątków świata w swojej karierze. Ciężko je porównywać, ale zawodnik przekonuje, że w Zawierciu jest mu na razie bardzo dobrze. – Świetnie czuję się w Zawierciu. Ludzie mnie tu ciepło przyjęli, a moi koledzy z drużyny są wspaniali. Zawiercie to małe miasto, ale bardzo przyjazne. Jest oczywiście inaczej niż w Pekinie, gdzie żyje 40 milionów ludzi. Nigdzie nie trzeba się śpieszyć. W Pekinie wizyta u fryzjera zabierała cały dzień, tutaj dwadzieścia minut – mam czas na wszystko. 

Serb przyznaje, że do podpisania kontraktu z Aluronem CMC Wartą Zawiercie skusiła go postać trenera. Póki co, Kovacević nie żałuje swojej decyzji. – Przyszedłem do Aluronu ze względu na Igora Kolakovica i prezesa klubu. Zdecydowałem się podpisać kontrakt w ciągu 15 minut. Pewnie gdyby nie osoba trenera, nie trafiłbym tu. Przyszedłem tu, żeby grać i dać z siebie wszystko, ale pytanie o cele drużyny jest raczej do zarządzających klubem – to oni mają określony budżet i pewne założenia do zrealizowania i zapewne przed sezonem ustalili, jakie miejsce ich usatysfakcjonuje. Mamy świetną drużynę, składającą się z doświadczonych i młodych graczy. Zobaczymy co z tego wyniknie. Jestem jednak optymistą. Myślę, że ciężko pracując, możemy osiągnąć coś znaczącego.

Wywiad z Urosem Kovacevicem przeprowadziła Bożena Pieczko – Polsat Sport

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę