Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Uroš Kovačević: Podoba mi się, jak jest zorganizowany ten turniej

Uroš Kovačević: Podoba mi się, jak jest zorganizowany ten turniej

fot. Klaudia Piwowarczyk

Na tegorocznych mistrzostw świata bardzo dobrze spisuje się reprezentacja Serbii, która wygrała wszystkie mecze fazy grupowej i nie straciła przy tym ani jednego seta. W ostatnim spotkaniu pokonała Tunezję, a Uroš Kovačević był w nim najlepiej punktującym zawodnikiem.

Uroš, przede wszystkim gratuluję kolejnego zwycięstwa i świetnego występu. Tunezja to mistrz Afryki. Wasz trener przestrzegał, że chociaż to nie jest rywal ze światowego topu, nie można go lekceważyć. Czy z przeciwnikiem, którego znasz słabiej i nie wiesz, czego możesz się spodziewać gra się trudniej?Uroš Kovačević:Tunezyjczycy to dobrzy zawodnicy, a do tego świetnie weszli w mecz. My tego nie zrobiliśmy, chociaż powinniśmy. To był nasz cel, ale nie udało się go zrealizować. Ostatecznie wygraliśmy tego pierwszego seta, co było ważne dla nas. Naszym celem była wygrana w tym starciu, zdobyliśmy trzy punkty i tyle.

Zostałeś najlepiej punktującym zawodnikiem tego spotkania. Co według ciebie było kluczem do wygranej? Dobra, mocna zagrywka?

– To zależało tylko od nas. Zaczęliśmy słabiej tego pierwszego seta, bo nie weszliśmy dobrze w mecz. Nasze głowy nie były jeszcze skupione na graniu. Gdy nagle zobaczyliśmy, że rywale mają pięć punktów przewagi nad nami, zaczęliśmy robić swoje. No tacy już jesteśmy. Uratowaliśmy pierwszą partię, a potem wygraliśmy całe spotkanie.

Trzy wygrane bez straty seta w fazie grupowej to świetny rezultat.

– Tak, zdobyliśmy 9 punktów i czekamy na kolejnego rywala.

System tegorocznych mistrzostw sprawia, że pomiędzy ostatnim meczem fazy grupowej, a fazą pucharową macie kilka dni przerwy. W przypadku Serbii obędzie się też bez podróży. Czy taka długa przerwa dobrze wpłynie na wasz zespół?

– Według mnie to dobre rozwiązanie. Będziemy mieć w końcu chwilę przerwy, czas na spokojny trening. Będziemy mogli troszkę odpocząć. Lubię sposób w jaki jest zorganizowany ten turniej bo nie grasz meczu za meczem i tak powinny wyglądać mistrzostwa świata.

źródło: aluroncmc.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę