Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Unionvolley Pinerolo z nową atakującą

Unionvolley Pinerolo z nową atakującą

Mająca polskie korzenie reprezentantka Szwajcarii Maja Storck w 2018 roku opuściła rodzimą ligę. Po przygodzie w lidze niemieckiej przeniosła się do Włoch, gdzie w minionych rozgrywkach reprezentowała Reale Mutua Fenera Chieri. Teraz zdecydowała się na zmianę barw klubowych, a jej nowym zespołem będzie Unionvolley Pinerolo, w którym w sezonie 2022/23 grała Martyna Grajber-Nowakowska.

W niedawno zakończonym sezonie Maja Storck z Reale Mutua Fenera Chieri dotarła we włoskiej ekstraklasie do ćwierćfinałów. Na tym etapie lepsza okazała się drużyna Igor Gorgonzola Novara,Maja Storck rozpoczęła profesjonalną karierę w VBC Münchenstein, a w latach 2014-2018 grała w barwach Sm’Aesch Pfeffinge. W 2018 roku zdecydowała się wyjechać do Niemiec, gdzie grała kolejno w Ladies in Black Aachen i Dresdner SC. Rok temu rozpoczęła kolejny etap swojej kariery, tym razem w lidze włoskiej. Dołączyła do Reale Mutua Fenera Chieri, a jej klubową koleżanką była Olivia Różański. W włoskim klubem triumfowała w Pucharze Challenge.

Szwajcarka zostaje w lidze włoskiej, jednak zmienia barwy klubowe. Dołączy do Unionvolley Pinerolo, w którym w sezonie 2022/23 grała Martyna Grajber-Nowakowska. – Jestem bardzo szczęśliwa, że będę mogła grać dla Pinerolo w przyszłym sezonie! Cieszę się z nowego wyzwania, które zostało mi postawione. Nauczyłam się wielu nowych rzeczy w ostatnim sezonie i nie mogę się doczekać, aby zastosować je w praktyce w nadchodzących rozgrywkach z moim nowym zespołem. Nie mogę się doczekać spotkania z moimi nowymi koleżankami, sztabem i całą serdeczną publicznością Pinerolo – powiedziała Maja Strock po podpisaniu kontraktu.

źródło: inf. własna, Unionvolley Pinerolo - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę