Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Siatkarki UNI Opole pewnie pokonały zespół z Bydgoszczy

TL: Siatkarki UNI Opole pewnie pokonały zespół z Bydgoszczy

Trzech setów potrzebowały siatkarki UNI Opole by pokonać Metalkas Pałac Bydgoszcz. Najwięcej emocji przyniósł drugi set, gdzie bydgoszczanki do ostatnich fragmentów utrzymywały prowadzenie, a jednak szalę zwycięstwa przechyliły na swoją korzyść gospodynie. W pozostałych odsłonach to właśnie siatkarki z Opola szybko budowały i utrzymywały prowadzenie.

dobre otwarcie gospodyń

Spotkanie lepiej otworzyły opolanki, a asa serwisowego posłała Orzyłowska (3:1). W kolejnych fragmentach gospodynie pewnie wykorzystywały swoje szanse i utrzymywały prowadzenie. Z drugiej strony siatki ręki nie zwalniała Witowska (8:10). Po skutecznej akcji Gorzkiewicz bydgoszczanki doprowadziły do wyrównania wyniku (12:12). Jednak taki stan rzeczy nie trwał długo. Olaya skończyła jedną z długich wymian, a o czas poprosił trener przyjezdnych (15:12). Po powrocie na boisko obraz gry się nie zmieniał. Opolanki wciąż kontrolowały przebieg seta, a koleje akcje kończyła Zaroślińska-Król (23:16). Ostatecznie premierową odsłonę zakończyła Sieradzka (25:18).

udany pościg i wygrana końcówka

Od punktowego bloku na Żurowskiej rozpoczęły drugiego seta siatkarki z Opola (1:0). Początek tej odsłony był zdecydowanie bardziej wyrównany, a po ataku Gorzkiewicz bydgoszczanki zbudowały zaliczkę punktową (6:2). W końcu o czas poprosił szkoleniowiec gospodyń, a serię rywalek przerwała Zaroślińska-Król (3:7). W kolejnych fragmentach zespoły toczyły walkę cios za cios, jednak prowadzenie siatkarek znad Brdy wciąż było niezwykle wysokie, a wszystko zaczynało się od zagrywek Sikorskiej. Bardzo długą wymianę skończyła Makarewicz (17:10). W końcówce punktowała jeszcze Olaya (18:21), a po bloku na Żurowskiej opolanki traciły już tylko punkt (22:23). Do remisu doprowadził as serwisowy Orzyłowskiej (23:23). Ostatecznie o losach seta decydowała gra na przewagi, gdzie lepiej poradziły sobie siatkarki UNI Opole. Seta mocnym atakiem zakończyła Pamuła (26:24).

Seta mocnym atakiem rozpoczęła Zaroślińska-Król (1:0), a Olaya swoimi dobrymi zagrywkami dała szansę drużynie na grę blokiem i w kontrataku (4:0). Serię gospodyń przerwał blok Witowskiej (1:4). Jednak w kolejnych fragmentach prowadzenie zespołu z Opola tylko rosło (9:4). Skutecznie ręce rywalek obijała Łyszkiewicz (7:10). Kilka chwil później opolanki skutecznie zatrzymały atak Nowakowskiej (13:8). W kolejnych fragmentach przewaga opolanek tylko rosła. Kolejne punkty dokładała Sieradzka (20:12). W końcówce gospodynie nie straciły koncentracji, a mecz zakończyła Olaya (25:15).

MVP: Ana Karina Olaya

UNI Opole – Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:18, 26:24, 25:15)

UNI Opole: Orzyłowska (8), Olaya (19), Pamuła (7), Zaroślińska-Król (12), Połeć (7), Bińczycka, Adamek (libero) oraz Białek (libero), Janicka, Sieradzka (3)
Metalkas Pałac Bydgoszcz: Gorzkiewicz (3), Żurowska (5), Nowakowska (3), Sikorska (10), Paluszkiewicz (10), Witowska (5), Saad (libero) oraz Makarewicz (7), Bujnarowska (1), Łyszkiewicz (2)